لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۷

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: توافق هسته‌ای با ایران احتمالا تغییر نخواهد کرد


پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیش بینی کرد که توافق جامع اتمی ایران با جامعه جهانی موسوم به برجام تغییری نخواهد کرد.

آقای رایان که یکشنبه ۱۷ بهمن در برنامه «دیدار با رسانه ها» در شبکه خبری ان بی سی شرکت کرده بود، ضمن اعلام این مطلب اضافه کرد که هیچگاه از برجام حمایت نکرده است و به نظر او دولت آقای اوباما با توافق اتمی با تهران مرتکب «اشتباه بزرگی» شده است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که به نظر او برقراری «تحریم‌های بین‌المللی چند جانبه» علیه ایران، آنطور که در دولت پیشین آمریکا سازمان داده شده بود، امکان پذیر نیست.

آقای رایان در عین حال از آنچه که تا به حال در دولت پرزیدنت ترامپ در این خصوص انجام شده، به ویژه «فشار مستمر بر نقاط ضعف ایران» و «اصرار شدید برای بهبود اجرای توافق اتمی» دفاع کرد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پایان گفت که ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است و با توجه به ادامه آزمایش‌های موشکی توسط تهران، باید تحریم های آمریکا علیه ایران «گزنده تر و کمرشکن تر» شود.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در پی آزمایش موشکی اخیر ایران، روز جمعه اعلام کرد که ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد مرتبط با ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز در توئیتی خطاب به مقامات جمهوری اسلامی گفت که به اندازه دولت باراک اوباما با آنها مهربان نخواهد بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG