لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۲

کاخ سفید: تظاهرات ضد توافق اتمی در واشنگتن «طرفداری از جنگ» است


سخنرانی سناتور تد کروز در تظاهرات پنجشنبه در واشنگتن، توسط یک گروه ضدجنگ برای دقایقی متوقف شد - ۱ مرداد ۱۳۹۴
سخنرانی سناتور تد کروز در تظاهرات پنجشنبه در واشنگتن، توسط یک گروه ضدجنگ برای دقایقی متوقف شد - ۱ مرداد ۱۳۹۴

سخنگوی کاخ سفید تظاهرات علیه توافق جامع هسته‌ای با ایران در واشنگتن پایتخت ایالات متحده را جبهه گیری در «طرفداری از جنگ» خواند.

سناتور تد کروز و یکی از نامزدهای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، در این تظاهرات گفت «اگر تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود، دولت باراک اوباما بانی اصلی و تامین کننده مالی تروریست‌های اسلامگرای افراطی خواهد شد.»

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسشی در مورد این تظاهرات گفت «او از تصمیم آقای کروز برای برگزاری گردهمایی در طرفداری از جنگ در مقابل کاخ سفید آگاهی داشته است و تد کروز از جمله داوطلبان جمهوریخواه احراز مقام ریاست جمهوری است که آمادگی خود را برای حمله نظامی به ایران در صورت پیروزی در انتخابات اعلام کرده است.»

این تظاهرات یک روز پس از تجمع روز چهارشنبه گروهی از حامیان اسرائیل در نیویورک در اعتراض به توافق جامع اتمی، که روز ۲۳ تیر ماه میان شش قدرت جهانی عضو گروه ۱+۵ و ایران در وین پایتخت اتریش بدست آمد، برگزار شد.

سخنرانی سناتور کروز در تظاهرات روز گذشته در واشنگتن، توسط یک گروه ضدجنگ که لباس های صورتی رنگ به تن داشتند برای دقایقی متوقف شد.

منتقدان در آمریکا که بیشتر آنها از حزب جمهوریخواه هستند، توافق حاصل شده را مناسب نمی‌دانند و می‌گویند رفع تحریم‌ها و افزایش درآمدهای ایران، فعالیت‌های تهران در منطقه را افزایش داده و امنیت همپیمانان آمریکا بویژه اسرائیل را به خطر می‌اندازد.

دولت باراک اوباما رئیس جمهوری دموکرات ایالات متحده این اتهام که توافق وین امنیت منطقه را به خطر می‌اندازد را رد کرده و می‌گوید توافق جامع بدست آمده، جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را به صورت مسالمت‌آمیز می‌گیرد و در نتیجه امنیت همپیمانان واشنگتن را تضمین می‌کند.

XS
SM
MD
LG