لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۴

وزیر دفاع آمریکا می‌گوید توئیت ترامپ روشن کرد ایران در مسیر غلط است


جیم متیس، وزیر دفاع ایالات متحده، می گوید هدف از تهدید اخیر و غیرمنتظره پرزیدنت ترامپ علیه ایران این بود که برای تهران روشن شود آن ها در مسیر غلط قرار دارند.

به گزارش روزنامه هیل، وزیر دفاع دولت ترامپ، در اندیشکده هوور، در استنفورد، در ایالت کالیفرنیا، گفت: «فکر می کنم آن چه باید به آن نگاه شود نمایش مداوم نفوذ بر هم زننده ثبات ایران و بروز آن در سراسر منطقه است.»

متیس گفت به باور او «پرزیدنت ترامپ بسیار روشن می کرد که آن ها در مسیر غلط قرار دارند».

وزیر دفاع آمریکا که به همراه مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، برای ملاقات با مقام های استرالیایی به کالیفرنیا رفته بود گفت: «تنها دلیلی که اسد جنایتکار همچنان در قدرت است، دلیل اصلی اش، این است که ایران پای او ایستاده و تقویت و تامین اش کرده است. ما شاهد همین شرارت ها در یمن هستیم که در آن جا به خشونت بیشتر دامن می زند. ما قابلیت های مختل کننده شان را که از بحرین تا پادشاهی عربستان سعودی نشان داده اند، دیده ایم و زمان آن است که ایران خودش را جمع و جور کند و به عنوان یک کشور مسئول از خودش مسئولیت نشان دهد.»

متیس افزود ایران «نمی تواند مانند بعضی سازمان های انقلابی که قصدشان صدور تروریسم و ایجاد اختلال در سراسر منطقه است به بی مسئولیتی هایش ادامه دهد».

متیس و سخنگوی پنتاگون نگفتند آیا ارتش آمریکا آرایش نیروهای خود در منطقه را در پی توئیت پرزیدنت ترامپ تغییر داده است یا نه.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG