لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

واشنگتن فری بیکن: کاخ‌سفید در نقش دفتر اصلی لابیگری ایران ظاهر می شود


جان کری و محمدجواد ظریف در یکی از چندین دیدار اخیر وزرای خارجه ایران و آمریکا.
جان کری و محمدجواد ظریف در یکی از چندین دیدار اخیر وزرای خارجه ایران و آمریکا.
مقاله ای از ادم کردو در واشنگتن فری بیکن

قانونگذاران در کنگره می گویند مقام های ارشد دولت اوباما در مجموعه ای از تلاش های علنی و غیر علنی که فراتر از تعهدات تعیین شده در توافق هسته ای است کارزار بین المللی را برای تشویق و ترغیب شرکت ها و دولت ها به تعامل دوباره با بازار ایران هماهنگ می کنند.

گفته می شود از جمله این تلاش ها تحت فشار گذاشتن نهاد جهانی "کارگروه اقدام مالی" بوده است که مجازات ایران به دلیل حمایت مالی از تروریسم و پولشویی را برای یک سال به تعویق انداخت.

قانونگذاران ارشد در کنگره می گویند دولت اوباما به غلط از توافق هسته ای به عنوان بهانه ای برای لابیگری به نفع ایران استفاده می کند.

پل رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا، به واشنگتن فری بیکن می گوید: "کجای توافق هسته ای پرزیدنت اوباما با ایران گفته است جان کری وزیر خارجه آمریکا باید به عنوان بازاریاب ارشد ایران خدمت کند؟"

مایک پمپئو، عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا، به فری بیکن گفته است دولت اوباما همان طور که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای عقبگرد از بازرسی ایران تحت فشار گذاشت اینک همین کار را با 'کارگروه اقدام مالی' انجام می دهد و "در نتیجه، ما دید خود در مسائل حساس برنامه هسته ای را از دست داده ایم و همین مهم در جبهه مسائل مالی هم اتفاق می افتد."

منابعی به فری بیکن گفته اند که دولت اوباما می کوشد برای شرکت ها و نهادهای متمایل به تعامل با ایران پوششی حقوقی در مقابل تحریم ها و دیگر تدابیر ناشی از تجارت با ایران ارائه کند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG