لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۲

هفتمین سال ناپدید شدن شهروند آمریکا در ایران


۷ سال از زمانی که رابرت لوینسون، مامور بازنشسته اف بی آی هنگام سفری کاری به جزیره ایرانی کیش ناگهان ناپدید شد می گذرد. چند سال پیش، خانواده لوینسون عکس هایی از او را همراه با ویدیوئی که درخواست می کرد از اسارت افراد ناشناس نجات داده شود، برای خبرگزاری ها فرستاد.
دولت آمریکا و خانواده لوینسون بارها از مقامات ایران درخواست کرده اند به یافتن محل او کمک کنند. آنها پاسخ داده اند لوینسون در ایران نیست.
در بیانیه ای در هفتمین سال ناپدید شدن لوینسون، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا یاد آور شد او بیش از هر شهروند آمریکائی در تاریخ در اسارت بوده ، و ناپدید شدن وی، که ۷ فرزند دارد، برای همسر و فرزندانش بسیار دردناک بوده است.
کری گفت آمریکا همچنان به بازگشت سالم لوینسون نزد خانواده اش متعهد است، و از شریکان بین المللی برای حمایت و کمک، در حالی که ایالات متخده به کار برای پایان دادن این جدایی درد آور ادامه می دهد، سپاسگزاری کرد. کری گفت سلامت، سن و طول اسارت لوینسون دلایلی است که به روشن شدن وضع فوریت می بخشد.
آقای کری گفت «ما محترمانه از دولت ایران درخواست می کنیم با ما در تحقیق در باره ناپدید شدن لوینسون همکاری کند تا بتوانیم بازگشت سالم او را مسلم سازیم.»
اداره آگاهی فدرال – اف بی آی – یک پاداش یک میلیون دلار برای اطلاعاتی که منجر به یافتن شهروندآمریکایی و بازگشت سالم او منجر شود، پیشنهاد می کند.
جیمز کومی در بیانیه ای جداگانه گفت «ما هرگز از تعهد خود به باز گرداندن سالم لوینسون نزد عزیزانش شانه خالی نخواهیم کرد. ما به درخواست کمک از شریکان بین المللی خود و نیز جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهیم و همچنان از هر کسی که اطلاعاتی در مورد ناپدید شدن لوینسون دارد می خواهیم با اف بی آی تماس بگیرد.
کسانی که دارای چنین اطلاعاتی هستند باید با https://tips.fbi.gov
تماس بگیرند. اطلاعات محرمانه نگاه داشته خواهد شد.
XS
SM
MD
LG