لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۰۲

کره جنوبی احساس می کند بين آمريکا و ايران گير افتاده است


کره جنوبی احساس می کند بين آمريکا و ايران گير افتاده است

مقامات کره جنوبی می گویند به زودی مذاکراتی جداگانه را با آمریکا و ایران بر سر درخواست های واشنگتن از سئول برای اعمال تحریم های جدید اقتصادی علیه تهران آغاز می کنند.

کره جنوبی احساس می کند بین نزدیک ترین متحد امنیتی خود، و یک طرف مهم تجاری، ایران، که ده درصد نفت کره جنوبی را تامین میکند گیرافتاده است.

واشنگتن خواستاراعمال تحریم های جدید علیه تهران توسط سئول شده است، و به تهران در مورد تلاش برای تولید تسلیحات اتمی ظن دارد. تهران این ظن را رد می کند. واشنگتن به خصوص خواستار اقدام سئول علیه تهران در مورد بانک ایرانی ملت در سئول است که با فعالیت های اتمی ایران مرتبط تشخیص داده شده است. تهران علیه هرگونه تحریم جدیدی تهدید به تلافی کرده است، که می تواند برای اقتصاد کره جنوبی عواقبی جدی در بر داشته باشد.

خبرگزاری رویترز، روز جمعه، اظهارات یک مقام معرفی نشده کره جنوبی را نقل کرد که گفته است سئول نگرانی های خود را با واشنگتن در میان می گذارد، و می خواهد آسیب های اقتصادی را به حداقل برساند.
آمریکا و اتحادیه اروپا هم اکنون تحریم هائی راعلیه تهران اعمال می کنند که دامنه آنها از تحریم های مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد فراتر می رود.

رابرت آینهور، مشاورمخصوص وزارت امورخارجه آمریکا در امور جلوگیری از اشاعه و گسترش تسلیحات اتمی، و کنترل های تسلیحاتی، و دانیل گلاسر مدیر کل وزارت خزانه داری آمریکا در امور مربوط به مقابله با تامین منابع مالی تروریستی و فعالیت های مجرمانه، اوایل این ماه به کره جنوبی و ژاپن رفتند تا این دو کشور را در ملحق شدن به تحریم های جدید زیر فشار بگذارند. انتظارمی رود این دو مقام به چین نی زسفر کنند.

XS
SM
MD
LG