لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۵

تقاضای پسر یک آمریکایی ناپدید شده در ایران: کاری کنید، هر کاری!


خلاصه مقاله‌ای از کرول مورلو در روزنامه واشنگتن پست

در نشست یک کمیته فرعی کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، جوان ترین فرزند رابرت لوینسون کارمند پیشین اف بی آی که یک دهه پیش در جزیره کیش ناپدید شد گفت اگر ایران پاسخگوی وضعیت پدرش نباشد و شهروندان آمریکایی زندانی در آن کشور را آزاد نکند، باید هدف تحریم های بیشتری قرار بگیرد.

داگ لوینسون که در زمان ناپدید شدن پدرش سیزده ساله بود گفت: «ایران را راحت نگذارید. آن ها دقیقا می دانند او کجاست. از آن ها جواب بخواهید. با تحریم تهدیدشان کنید. کاری کنید. هر کاری».

داگ لوینسون به همراه بستگان سه آمریکایی دیگر زندانی در ایران در جلسه سه شنبه کنگره حاضر بود و در حمایت از طرح مجلس نمایندگان آمریکا که خواستار آزادی این افراد بر مبنای انسان دوستی است صحبت کرد.

ایران در حال حاضر دست کم چهار شهروند آمریکایی و دو فرد دارای اقامت دائم آمریکا را در حبس دارد.

عمر زاکا، پسر نزار زاکا مدافع آزادی اینترنت که پس از سفر به ایران برای شرکت در یک کنفرانس در سال دو هزار و پانزده دستگیر شد و اینک در اعتصاب غذا است، گفت: «پدر من بی گناه است و نمی توان او را به کاری بر خلاف میل اش از جمله امضای اعترافات اجباری مجبور کرد».

بابک نمازی، فرزند باقر نمازی و برادر سیامک نمازی، در باره وضعیت بد جسمی پدر و برادرش در زندان در ایران گفت ترس او این است که زمان از دست می رود.

در هفته های اخیر، صحبت هایی از تمایل مقامات در تهران و واشنگتن به مبادله زندانی مطرح شده است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG