لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۸

دیدگاه| آمریکا همزمان با عقب نشاندن داعش، بیشتر بر ایران تمرکز می‎‌کند


گروه داعش در عراق و سوریه به شکست کامل نزدیک است.
گروه داعش در عراق و سوریه به شکست کامل نزدیک است.

گزارشی از دیان نیسنبام در روزنامه وال استریت جورنال

در حالی که کارزار نظامی علیه داعش در خاورمیانه فروکش کرده است، دولت ترامپ توجه خود را معطوف یک تهدید بزرگتر می کند: ایران.

مقام های آمریکا در کش و قوس این هستند که کجا و چه موقع با آن چه گسترش چشمگیر نظامی گری ایران در سراسر منطقه توصیف شده است مقابله کنند؛ تحولی که مایه نگرانی فزاینده واشنگتن، تل آویو و ریاض شده است.

یک مقام ارشد دولت ترامپ می گوید: «رهبری ما هدفی را تعیین کرده است که بر مبنای آن به ایران و گروه های دست نشانده اش اجازه داده نخواهد شد در سوریه مستقر شوند تا بتوانند از آن طریق متحدان ما یا ما را در منطقه تهدید کنند. راه های متفاوتی برای اجرای این مهم وجود دارد و ما همچنان در حال کار بر روی آن ها هستیم.»

اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، قصد دارد اوایل سال میلادی آینده در یک سخنرانی درباره سوریه اصول استراتژی جدید دولت را تشریح کند.

یکی از نکات عمده ای که دولت ترامپ باید روشن کند این است که آیا هدف منحصر به فرد بیش از ۲ هزار نیروی آمریکایی مستقر در سوریه صرفا برخورد با ایران خواهد بود یا نه.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG