لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۵

اصابت راکت به ساختمان سفارت ایالات متحده در بغداد | آمریکا: گروههای مورد حمایت ایران امنیت عراق را تهدید می‌کنند


این نخستین بار از زمان کشتن سلیمانی است که راکتی به سفارت آمریکا برخورد می‌کند.
این نخستین بار از زمان کشتن سلیمانی است که راکتی به سفارت آمریکا برخورد می‌کند.

ساعتی بعد از شلیک چند راکت به سمت سفارت آمریکا در بغداد، یک مقام رسمی وزارت خارجه آمریکا گفت گروههای مورد حمایت ایران، امنیت عراق را تهدید می‌کنند.

فاکس نیوز یکشنبه ۶ بهمن گزارش داد پنج راکت به سمت منطقه سبز بغداد شلیک شد که دست‌کم یکی از آنها به سفارت آمریکا برحورد کرد.

ای بی سی به نقل از مقامات پنتاگون نوشت که این راکت به محل غذاخوری برخورد کرد اما هیچ خسارت جانی نداشت.

به نوشته فاکس نیوز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت وضعیت امنیتی همچنان پرتنش است و گروههای مسلح مورد حمایت ایران همچنان تهدید هستند. بنابراین ما هوشیار هستیم.

به نوشته سی‌بی‌اس، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق حمله به سفارت آمریکا را تضعیف حاکمیت ملی عراق خواند و ضمن محکومیت آن گفت عراق همچنان سعی در حفاظت از اماکن دیپلماتیک دارد.

در هفته‌های اخیر چند بار به منطقه سبز شهر بغداد راکت‌هایی شلیک شده بود اما این نخستین بار است که از زمان کشته‌شدن قاسم سلیمانی، راکتی به سفارت آمریکا برخورد کرده است.

وزارت دفاع ایالات متحده ۱۳ دی ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد حمله‌ای که بامداد جمعه به کشتن قاسم سلیمانی در عراق منجر شد، به فرمان دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا اجرا شد.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا نیز در ۱۴ دی ماه در یک پیام ویدئویی گفته بود که دستان قاسم سلیمانی به خون آمریکایی‌ها، آغشته بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG