لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۵

برایان هوک: آمریکا مقامات شورای نگهبان که مانع انتخابات آزاد در ایران هستند را تحریم کرد


برایان هوک نماینده وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران از تحریم مقامات شورای نگهبان ایران خبر داد. به گفته آقای هوک، آنها مانع انتخابات آزاد در ایران هستند.

برایان هوک صبح پنجشنبه ۱ اسفند در یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا گفت:‌ ایالات متحده چند مقام ناظر بر انتخابات مجلس را تحریم کرده است. آنها مردم ایران را از حق برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه محروم کرده اند.

وی افزود: نام احمد جنتی و محمد یزدی از اعضای شورای نگهبان در تحریم جدید آمریکا قرار دارد. آنها مردم ایران را از حق خودشان محروم می‌کند. ما با تحریم‌های خود، افرادی را هدف می‌گیریم که آزادی و انتخابات آزاد را از مردم گرفته‌اند.

آقای هوک همچنین گفت: ۴۱ سال است رژیم ایران این کار را می‌کند و اجازه نمی‌دهد مجلس، مکانی برای نمایندگان واقعی مردم باشد. آن‌ها حق مردم از برخورداری از انتخابات آزاد و منصفانه را محروم می‌کنند.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با اشاره به ردصلاحیت نامزدها توسط شورای نگهبان گفت: این شورا در حال حاضر بیش از هفت هزار نامزد را رد صلاحیت کرده است. احمد جنتی یک روحانی ۹۲ ساله است که تصمیم می‌گیرد ایرانی‌ها به چه کسی می‌توانند رای بدهند.

هوک افزود: انتخابات روز جمعه یک نمایش سیاسی است و فقط نامش انتخابات است. ایرانی‌های زیادی تصمیم گرفته‌اند در آن شرکت نکنند.

این دیپلمات ارشد ایالات متحده در پایان گفت:‌ آمریکا با متحدانش بر بی‌اثر کردن تهدیدهای ایران متعهد است. جامعه جهانی باید فشار بیشتری را بر ایران وارد کند تا جمهوری اسلامی از گسترش ترور در منطقه دست بردارد.

نسخه کامل این کنفرانس خبری و ترجمه همزمان را در فیسبوک صدای آمریکا ببینید:

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG