لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۲

گفت‌وگوی برایان هوک و دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره حملات ایران به نفتکش‌ها


برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در دیدار با دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی بر اهمیت امنیت دریانوردی تاکید کرد.

در این دیدار که جمعه ۷ تیر در لندن برگزار شد، برایان هوک اطلاعات تازه و طبقه‌بندی نشده‌ای در مورد حملات ایران در نزدیکی تنگه هرمز به کیتاک لیم ارائه کرد.

آقای هوک و دبیرکل سازمان بین‌المللی دریانوردی در این دیدار درباره اهمیت حفاظت از آزادی دریانوردی و امنیت کشتیرانی گفت‌وگو کردند.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران همچنین تصریح کرد که آمریکا متعهد به همکاری با سازمان بین‌المللی دریانوردی و دیگر سازمان‌های مربوطه برای پاسخگو نگه داشتن ایران درباره رویدادهای اخیر است.

ایالات متحده اعلام کرده است که جمهوری اسلامی مسئول حملات جداگانه به نفتکش‌ها در دریای عمان و کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در بندر فجیره امارات است.

این حملات در پی تشدید تحریم‌ها و افزایش تنش میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران رخ داد و آمریکا ضمن انتشار فیلمی از یک قایق سپاه پاسداران در کنار یکی از نفتکش‌های حادثه دیده، اعلام کرد که مشخصات این حملات با توانایی‌ها و نوع اقدامات و تهدیدهای سپاه پاسداران همخوانی دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG