لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۰

سفر مل گیبسون به ایران تکذیب شد


پس از اینکه برخی از خبرگزاری های ایران از سفر مل گیبسون بازیگر و کارگردان نامدار آمریکایی به ایران و مذاکره او با سازمان سینمایی «اوج» در تهران خبر دادند، ساعاتی بعد این گزارش از سوی سخنگوی این سازمان تکذیب شد.

سازمان سینمایی اوج با انتشار بیانیه ای رایزنی با مل گیبسون برای حضور در پروژه سینمایی «آخرین پرواز کرکس» را تأیید کرد ولی به گفته این سازمان، مذاکرات در مراحل ابتدایی است و مل گیبسون به ایران سفر نکرده است.

«آخرین پرواز کرکس» فیلمی است حادثه ای که ماجرای دستگیری «عبدالمالک ریگی» رهبر گروه «جندالله» را به تصویر می کشد. او پس از سالها مبارزه مسلحانه با نیروهای دولتی در شرق ایران، در نهایت دستگیر و اعدام شد.

تهیه کنندگان این فیلم علاقه زیادی به شرکت مل گیبسون در این پروژه دارند و برای او نقش یک ژنرال آمریکایی را در نظر گرفته اند که ظاهرأ یکی از کاراکترهای اصلی فیلم است.

رسانه های ایران نوشته اند که فیلمنامه آخرین پرواز کرکس را حسین بهزاد با همکاری یک سناریونویس آمریکایی نوشته، او یکی از دستیاران «الیور استون» سینماگر مشهور آمریکایی است و برای تکمیل سناریو چند ماهی در ایران اقامت داشته است.

مل گیبسون
مل گیبسون

به گفته سازمان سینمایی اوج فیلمنامه برای مل گیبسون فرستاده شده ولی او هنوز جواب قطعی نداده و دعوت به همکاری در این پروژه را نپذیرفته است.

به نظر می رسد با توجه به هزینه سنگین تولید آخرین پرواز کرکس، فعلا این پروژه متوقف شده و سازمان سینمایی اوج هم اصرار چندانی برای پیگیری این ماجرا ندارد.

در سالهای اخیر خبرهای زیادی در نشریات و رسانه های ایران درباره همکاری با بازیگران آمریکایی و ستارگان هالیوود منتشر شده که در بسیاری از موارد نادرست بوده و یا به سرانجامی نرسیده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG