لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۰

نشست «اتحاد علیه ایران هسته ای» به نام مقاومت در برابر «مقاومت» درباره حزب الله لبنان


روز پنجشنبه «اتحاد علیه ایران هسته ای» میزبان نشستی به نام مقاومت در برابر «مقاومت»؛ گزینه سیاسی مقابله با حزب الله در سال ۲۰۱۸ بود. در این نشست چند چهره سیاسی و قانونگذاری حاضر شدند.

در ابتدای این مراسم، «جوزف لیبرمن» رئیس اتحاد علیه ایران هسته ای گفت: آمریکا دلایل موجه نگرانی نسبت به حزب الله دارد زیرا این گروه از بدو تولدش مبارزه با آمریکا را آغاز کرد.

وی افزود: حزب الله به صورت مرگبار، وجه عداوتش نسبت به آمریکا نشان داده است... عوامل حزب الله در تمامی جهان علیه منافع امریکا و متحدانمان اقداماتی انجام داده است

لیبرمن افزود: حزب الله به عنوان عامل نظامی ایران به دستگاه کشتار در سوریه عمل کرده است.

در این نشست، برد اشنایدر، عضو مجلس نمایندگان نیز سخنرانی کرد. وی گفت: حزب الله دشمن وجودی اسرائیل است. این گروه موشکهای خود را در روستاها انبار کرده است.

وی افزود: حزب الله هم اکنون با تجربه ای که در جنگ در سوریه به دست آورده، خطرناک‌تر شده است.

این قانونگذار در بخشی از سخنانش با اشاره به اتحاد جمهوریخواهان و دموکرات ها درباره حزب الله گفت، کنگره مقابله با تهدیدات حزب الله را جدی می گیرد و مصوباتی در این زمینه داشته است.

در بخش دیگری از این نشست، روئن آذر معاون سفارت اسرائیل در امریکا و نورمن روئل مشاور ارشد اتحاد علیه ایران هسته ای و مدیر پیشین میز ایران در مدیریت اطلاعات ملی سخنرانی کردند.

روئن آذر در این نشست گفت: دولت لبنان باید حساب‌های حزب الله را مسدود کنند... دولت لبنان همچنین باید از اقدامات فرامرزی حزب الله جلوگیری کند. دولت لبنان نمی تواند از ما به خاطر مقابله با حزب الله انتقاد کند.

نورمن روئل نیز در سخنانش گفت: ایران با ایجاد گروه‌های مختلف نیابتی در خاورمیانه DNA منطقه را دگرگون کرده است... ایران توانسته پیشرفت تسلیحاتی خود را به عواملش تسریع بدهد.

وی افزود: دنیا نباید به ایران اجازه فعالیت نیروی قدس را بدهد؛ نیرویی که تنها اقدامش تولید و ایجاد نیروی نیابتی برای بی ثبات کردن هر نقطه ای است که وارد آن شده است.

دیگر مهمان نشست روز پنجشنبه، اد رویس، رئیس جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا بود. وی گفت: امریکا باید برای مقابله با حزب الله جدی تر عمل کند، زیرا که عدم جدیت یعنی از دست رفتن جان مردم بی گناه بیش‌تر.

وی با بیان اینکه «تمایزی بین شاخه سیاسی و نظامی حزب الله وجود ندارد»، افزود: متحدان اروپا باید جبهه متحد با آمریکا برای مقابله با شبکه مالی حزب الله تشکیل دهند.

این دموکرات ارشد کنگره افزود: با بهره گیری از شبکه اجتماعی فارسی زبان، با نشر اصول کورش کبیر که مروج اولین حقوق بشر بود، باید با حکومت ایران مقابله کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید از طریق شبکه اجتماعی واقعیتهایی که در زندان اوین می گذرد را افشا کنیم.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG