لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۹

دیدگاه| مبارزه با جنایت، مواد مخدر و ترور؛ خط ترور جمهوری اسلامی ایران


ایران و ونزوئلا از زمان روسای جمهوری قبلی تا کنون روابط نزدیکی داشته اند.
ایران و ونزوئلا از زمان روسای جمهوری قبلی تا کنون روابط نزدیکی داشته اند.

یادداشتی در واشنگتن تایمز از جی دی گوردن* فرمانده بازنشسته نیروی دریایی آمریکا،

حزب الله طی دهه های اخیر ثروتمندتر و قدرتمندتر شده است. این امر به ویژه در ونزوئلا، بولیوی، پاراگوئه، پاناما و چند کشور دیگر منطقه صحت دارد. شبکه جرم و ترور لبنان از فضای آمریکای لاتین برای قاچاق کوکایین و پولشویی از طریق قاچاق سیگار و فروش خودروهای دست دوم در بازار سیاه در آفریقا سوء استفاده می کند.

ماه فوریه گذشته، طارق العیسمی، معاون ریاست جمهوری ونزوئلا، یک سوری لبنانی چهل و سه ساله با تماس های عمیق با جامعه تبعیدی ها، به عنوان یک قاچاقچی مواد مخدر تحت تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت. او متهم شده است که یک شبکه جرم و ترور ایجاد کرده است و پول های غیرقانونی و مواد مخدر را از آمریکای لاتین به خاورمیانه و جنگجویان خارجی در سوریه و دیگر کشورها می فرستد.

خط ترور جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آمریکای لاتین طولانی، عمیق و پیچیده است. این خط به شکلی جدایی ناپذیر به گروه های دست نشانده تروریستی و تشکیلات جنایتکار فرا ملی گره خورده است. اکنون زمان شدت عمل در برابر ایران و حزب الله لبنان و توقف آن ها در این مسیرشان است.

جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، با سطحی مناسب از نظارت، همکاری با متحدان و حمایت کنگره می تواند در برابر سه گانه جنایت، مواد مخدر و ترور سربلند بیرون بیاید.

| *سخنگوی پیشین پنتاگون و مشاور سه کاندیدای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از جمله دونالد ترامپ

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG