لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۵

دیدگاه| هدف شدت عمل ترامپ، قطع ارتباط ایران و تروریست های فلسطینی است


گزارشی از ادم کردو در وبسایت نشریه واشنگتن فری بیکن

تحریم های جدید دولت ترامپ علیه حماس و اسماعیل هنیه، یکی از چهره های ارشد این جنبش، نشانگر تلاش کاخ سفید برای از هم گسیختن رابطه میان ایران و شبه نظامیان فلسطینی است که در کرانه باختری و غزه فعال اند و از آن جا برای حمله به اسراییل استفاده می کنند.

تحریم های جدید یک گروه کمتر شناخته شده تروریستی مورد حمایت ایران به نام «حرکت الصابرین» را هدف گرفته است که حدود دو سال پیش در نوار غزه خودی نشان داد.

تصور می شود «الصابرین» که سال ۲۰۱۴ تاسیس شد از طریق راه های زیرزمینی قاچاق در زیر غزه سالانه تا ۱۰ میلیون دلار کمک از ایران دریافت می کند.

جمهوری اسلامی ایران از «الصابرین» که توسط هشام سالم، رییس پیشین «جهاد اسلامی» فلسطینیان، رهبری می شود برای حملاتی علیه اسراییل استفاده کرده است. حمله راکتی به اسراییل در سپتامبر دو هزار و پانزده و منفجر کردن بمب برای ضربه زدن به یک گشت نیروی زمینی اسراییل در دسامبر دو هزار و پانزده از جمله عملیاتی است که این گروه مورد حمایت ایران انجام داده است.

«الصابرین» پیشتر اداره یک کارخانه راکت سازی را در غزه در دست داشت که اکنون متروکه است.

از دیگر نشانه های پا گرفتن «الصابرین» در منطقه تحت کنترل حماس این است که نیروهای امنیتی فلسطینی پنج عامل «حرکت الصابرین» را دستگیر کردند که تحت فرمان ایران کار و در غزه منابع لازم را دریافت می کردند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG