لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

سناتور گراهام: دست قاسم سلیمانی به خون آمریکایی‌ها آغشته بود


یک سناتور ارشد جمهوریخواه با استقبال از خبر کشته‌شدن قاسم سلیمانی، گفت که دست او به خون آمریکایی‌ها آغشته بود.

لیندزی گراهام عضو ارشد جمهوریخواه در سنای آمریکا با استقبال از خبر کشته شدن قاسم سلیمانی، نوشت او یکی از بی‌رحم‌ و شرور ترین اعضای رژیم آیت الله [خامنه‌ای] بود. دست او به خون آمریکایی‌ها آغشته بود.


سناتور گراهام همچنین با تقدیر از تصمیم پرزیدنت ترامپ در صدور دستور حمله به کاروان قاسم سلیمانی، به مقامات جمهوری اسلامی هشدار داد که اگر آنها به آمریکا و متحدان ایالات متحده حمله کنند، با واکنش‌های سنگین‌تری مواجه خواهند شد.

پیش از این، تام کاتن سناتور جمهوریخواه و رئیس کمیته فرعی قدرت هوایی و زمینی در کمیته نیروهای نظامی سنا، به دنبال انتشار گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن قاسم سلیمانی، سرلشکر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و فرمانده نیروی قدس، بیانیه‌ای را منتشر کرد و گفت: «قاسم سلیمانی ده‌ها سال مغزمتفکر حکومت ترور و وحشت ایران بود و از آن جمله می‌توان به مرگ صدها آمریکایی [توسط او] اشاره کرد. امشب او به کیفری که مستحقش بود رسید و همه سربازان آمریکایی که به دست او کشته شدند نیز به آن چه شایسته آن بودند – یعنی عدالت – رسیدند.»

وزارت دفاع ایالات متحده در بیانیه‌ای اعلام کرد حمله‌ای که بامداد جمعه به کشتن قاسم سلیمانی در عراق منجر شد، به فرمان دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا بود.

در بیانیه پنتاگون تاکید شد که قاسم سلیمانی قصد کشتن مقام‌های آمریکایی را داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG