لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۵

گزارش فاکس نیوز؛ چرا رودی جولیانی حملات اهواز را احتمالا کار داخلی دانست


وبسایت فاکس نیوز در گزارشی نوشت: رودی جولیانی، وکیل پرزیدنت ترامپ و شهردار پیشین نیویورک که از منتقدان صریح رهبری جمهوری اسلامی ایران است، با اشاره به گزارش های متناقض از گروه مسئول حمله به رژه نظامی در اهواز می گوید ممکن است این توطئه کار خود نیروهای نظامی ایران باشد.

جولیانی در آستانه «همایش قیام ایران ۲۰۱۸» در نیویورک به فاکس نیوز گفت: «بعضی می گویند حمله کار دیگر اعضای سپاه بوده زیرا بسیار دقیق اجرا شده است. به نظر می رسد که از حمله جا خوردند. فکر کنم کار داخلی است... وقتی شاهد آغاز شکاف در نیروهای نظامی هستید، احتمالا نخستین نشانه های واقعی تحولات در راه است.»

با این وجود، نیروهای امنیتی در ایران، پس از انتشار گزارش های رسانه ای حاکی از نقش «مقاومت ملی اهواز» در این حمله، شماری از اعراب را به طور تصادفی بازداشت کردند.

جولیانی تاکید کرد مرگ بیگناهان چیزی نیست که کسی بخواهد شاهد آن باشد و گفت سرنگونی مسالمت آمیز رژیم تنها راه حل برای یک کشور موفق و خاورمیانه ای باثبات است.

وکیل شخصی دونالد ترامپ گفت آن لحظه ممکن است هر آن سر برسد.

جولیانی گفت: «تردیدی نیست که منظور از یک توافق دوباره مذاکره شده خلع سلاح هسته ای کامل و مطلق ایران و تغییر در حمایت از تروریسم در سراسر جهان است، زیرا آن ها تهدیدی علیه موجودیت ما و اسرائیل هستند.»

شهردار سابق نیویورک گفت تحقق این دو مولفه در گرو تغییرات داخلی است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG