لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۹

رودی جولیانی در گفتگو با صدای آمریکا:‌ تغییر رژیم ایران باید سیاست رسمی ما باشد


 رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک
رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک

رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک می گوید ایالات متحده آمریکا باید تغییر رژیم در ایران را بعنوان یک سیاست رسمی در دستور کار خود قرار بدهد. آقای جولیانی روز چهارشنبه در واشنگتن این فراخوان را عنوان کرد.

آقای جولیانی روز چهارشنبه در جلسه ای که به همت سازمان جوامع ایرانی- آمریکایی در کلوب ملی مطبوعات در واشنگتن برگزار شد گفت ایالات متحده باید از اعتراض های مردمی در ایران حمایت کند و به دنبال تغییر رژیم در ایران باشد.

وی گفت: من هیچ رژیمی سراغ ندارم که به اندازه رژیم ایران باید تغییر کند و اکنون با توجه به اینکه به یک تهدید هسته ای تبدیل شده، حتما باید تغییر کند. این تغییر، بویژه باید به نفع دموکراسی، نظم و قانون، رفع خطر هسته ای و احترام به حقوق زنان باشد.

آقای جولیانی در همین راستا به صدای آمریکا گفت به اعتقاد او ایالات متحده برای کمک به مردم ایران باید بیشتر تلاش کند اما گزینه نظامی علیه حکومت ایران را منتفی دانست و گفت چنین اقدامی عواقب معکوس خواهد داشت.

وی گفت: چنین اقدامی لازم نیست. آنچه آنها نیاز دارند حمایت معنوی، حمایت سیاسی، حمایت مالی، فشار بیشتر روی دولت از طریق تمدید تحریم ها و برسمیت شناختن جنبش های اعتراضی و رهبرانشان است.

رودی جولیانی در پاسخ به این پرسش که آیا ایالات متحده باید از مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت، به عنوان رهبر یک ائتلاف اپوزیسیون ایران برای سفر به آمریکا دعوت کند یا نه گفت: این یک تحول بزرگ برای آینده ایران خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG