لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

روایت یک ایرانی از تبعیض توسط جمهوری اسلامی در نشست فراخوان جهانی برای آزادی مذهبی


«دابرینا بت تمرز» دختر کشیش ویکتور بت تمرز که در ایران زندانی است.
«دابرینا بت تمرز» دختر کشیش ویکتور بت تمرز که در ایران زندانی است.

روز دوشنبه پرزیدنت دونالد ترامپ در مراسم فراخوان جهانی برای آزادی مذهبی سخنرانی کرد. بعد از سخنرانی رئیس جمهوری ایالات متحده، مایک پمپئو در سخنانی به نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در دیگر کشورها پرداخت و از میان شاهد نقض حقوق در دیگر کشورها، ابتدا از «دابرینا بت تمرز» از ایران خواست که سخنرانی کند.

خانم «دابرینا بت تمرز» دختر کشیش ویکتور بت تمرز است که در ایران زندانی است.

خانم «بت تمرز» گفت که او از آشوریان ایران است و خانواده‌اش بارها هدف آزار توسط رژیم ایران بوده است. به گفته وی، پدر و مادر او از سوی جمهوری اسلامی با اینکه فعالیت تبلیغی نمی کردند، بازداشت و زندانی شده اند.

او همچنین از فشار بر حدود دویست مسیحی در سال ۲۰۱۸ در ایران گفت و اشاره کرد که علاوه بر مسیحیان، جمهوری اسلامی ایران با پیروان بهایی، سنی و دراویش با تبعیض برخورد می‌کند.

خانم «بت تمرز» در پایان از جامعه بین المللی خواست که ایران را برای بدرفتاری با اقلیت‌های مذهبی پاسخگو کنند.

کشیش ویکتور بت تمرز و همسرش شامیرام عیسوی از آشوریان ایران هستند که هر کدام به ترتیب به ۱۰ سال و پنج سال حبس از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محکوم شدند.


پیشتر، مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه ۱۱ مرداد در توئیتی در واکنش به خبر بازداشت ماهرخ قنبری، یک نوکیش مسیحی، در ایران گفت که جمهوری اسلامی باید همین امروز او را آزاد کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG