لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۴

پمپئو و هوک در ناتو خواستار تحریم برنامه موشکی ایران از سوی اتحادیه اروپا هستند


در حاشیه دیدار وزیر خارجه آمریکا از بروکسل، دولت ترامپ از متحدان اروپائی موکدا خواسته است تحریمها ی تازه ای ای علیه ایران اعمال کنند.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از آسوشیتدپرس می نویسد آزمایش موشکی اخیر ایران محکومیت از سوی آمریکا و شماری دیگر از کشورها را به دنبال داشته است.

در گفتگوهای دوشنبه شب مایک پمپئو با نخست وزیر اسرائیل نیز فعالیت های ایران در منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

پمپئو که برای شرکت در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو به بروکسل رفته است در دیدار روز سه شنبه با همتایان فرانسوی، آلمانی و بریتانیائی نیز در باره ایران گفتگو کرد.

با آن که ایران برنامه موشکی خود را دفاعی قلمداد می کند برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا به خاور میانه این ادعا را رد کرده و به خبرنگاران ادامه آزمایش ها ی موشکی ایران، تهدیدی را متوجه منطقه و فراتر از خاورمیانه خوانده و ایران را در این زمینه به زیر پانهادن قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد متهم کرد.

هوک که همراه وزیر خارجه به اروپا رفته است تاکید کرده که تحریمها علیه ایران تاثیر گذار بوده است.

برایان هوک درباره تحریم شرکتها و افرادی که با برنامه موشکی ایران همکاری دارند با اروپائیان گفتگو می کند. به گفته او ایران در مسیری نادرست حرکت می کند و هدف فشار حداکثری آمریکا با اعمال تحریمها خشکاندن سرچشمه های درآمد رژیم ایران است.

هوک پیشتر اقدام غیر قانونی جمهوری اسلامی در صدور سلاح برای دست نشاندگانش در عراق، لبنان، سوریه، یمن و افغانستان را مغایر قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص دانست

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG