لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۶

دیدگاه| ایران با متحدان آمریکا نقشه دور زدن تحریم های جدید را می کشد


دیدار وزیر خارجه ایران و مقامهای اروپایی
دیدار وزیر خارجه ایران و مقامهای اروپایی

مقاله ای از ادم کردو در نشریه اینترنتی واشنگتن فری بیکن

مقام های ایران اخیرا آشکار کردند که ملاقات هایی در سطح بالا با کشورهای اتحادیه اروپا و رهبران هند و تایلند داشته اند تا راه های دور زدن تحریم های تازه ایالات متحده آمریکا را بررسی کنند.

تلاش های ایران و استقبال گرم این کشورها، رهبران کنگره را آشفته کرده و بعضی قانونگذاران پیشاپیش در تدارک تدابیری برای برخورد با این کشورها در صورت هر گونه نقض قوانین تحریم آمریکا هستند.

وزارت خارجه آمریکا برای واکنش به اقدامات ایران می کوشد ائتلافی به منظور انزوای تهران و هر کشور دور زننده تحریم های آمریکا تشکیل بدهد.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت روحانی، سه شنبه از این دیدارها از جمله ملاقات های محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، با رهبران اروپا و دیگر رهبران منطقه از جمله هند و تایلند و کشورهای همسایه خبر داد.

هند و چین پیشاپیش عهد کرده اند به خرید نفت خام از ایران ادامه بدهند.

وزیر خارجه هند وعده داد به تحریم های آمریکا اعتنایی نکند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا می گوید تحت رهبری مایک پمپئو، وزیر خارجه جدید، دیپلمات های آمریکایی پیشاپیش روابطی را برای اطمینان از تاثیر حداکثری تحریم ها شکل می دهند: «وزیر خارجه آمریکا مرتب با همتایان خود در بریتانیا، فرانسه، آلمان و همچنین متحدان ما در خاورمیانه و آسیا در حال گفتگو است.»

تیمی از دیپلمات های آمریکایی در حال آماده شدن برای سفر به سراسر جهان به منظور جلب حمایت جهانی از تحریم های جدید ایران هستند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG