لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۶

دیدگاه| آمریکا باید تکلیف خود را با سی هزار نظامی شیعه مورد حمایت ایران روشن کند


یادداشتی در وبسایت «یو اس نیوز» از جیسون برادسکی، مدیر سیاستگذاری سازمان «متحد علیه ایران هسته ای»

ایالات متحده در مورد ایران لازم است بر روی راه حل های بلند مدت بسیار ضروری فرای توافق هسته ای تمرکز کند. مباحثات بی پایان درباره سرنوشت توافق هسته ای ایران باعث شده یک استراتژی جامع فراموش شود.

استراتژی جامع در برابر ایران باید با این اصل شروع شود که ایالات متحده لازم است اهرم فشار خود را در سراسر منطقه از طریق سرمایه گذاری های آتی حفظ کند.

اگر آمریکا و متحدانش سوریه و دیگر مناطق عراق را بازسازی نکنند، یقینا دشمنان ما چنین خواهند کرد. کوتاهی آمریکا در این باره باعث تقویت موقعیت سپاه پاسداران در منطقه می شود.

در عین حال لازم است نیروهای آمریکا به مثابه بیمه ای برای ثبات در منطقه بمانند.

واشنگتن همچنین باید تکلیف خود را با گروههای تروریستی شیعه روشن کند. حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران در سوریه مستقر هستند. نگرانی از گروههای شبه نظامی شیعه در شرایطی بیشتر می شود که آن ها در مرزهای جغرافیایی خاصی جای نمی گیرند. آن ها جسورتر شده اند و شاهد آن بازدید اخیر قیس الخزعلی، فرمانده عصائب اهل حق، گروه شیعه عراقی از مرز لبنان با اسرائیل است.

اقدام های نیم بند به ثبات در خاورمیانه نمی انجامد. زمان جدیت در مقابله دقیق با تهدید ایران به سر آمده است. سرمایه گذاری در منطقه، حمایت از متحدان و جلوگیری از ادامه فعالیت دشمنان به مراتب مهم تر از بحث و جدل در واشنگتن در باره آینده توافق هسته ای ایران است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG