لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۱

سناتور سابق: به عنوان دموکرات از هر دو تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت و رد برجام حمایت می‌کنم


شبکه خبری «سی ان بی سی» در گزارشی نوشت:‌ جو لیبرمن می گوید دموکرات ها و جمهوریخواهان فارغ از این که کدام حزب اداره امور را در دست دارد، باید از سیاست های استوار مانند تصمیم پرزیدنت ترامپ به جابجایی سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم و ترک برجام حمایت کنند.

سناتور دموکرات و مستقل پیشین از ایالت کنتیکت در گفتگویی با «سی ان بی سی» گفت: «من با هر دو تصمیم پرزیدنت ترامپ موافق هستم.»

جوزف لیبرمن که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۰ آمریکا کاندیدای معاونت ریاست جمهوری از حزب دموکرات بود، می گوید: «سیاست به چیزی تبدیل شده است که در دوران ما نبود؛ آن موقع احزاب عادت داشتند افراد با دیدگاه های متفاوت را گردهم بیاورند تا با همکاری با یکدیگر عملا کار پیش برود.»

لیبرمن که اولین آمریکایی یهودی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری از سوی یک حزب بزرگ بود، معتقد است: «بخش عمده ای از پوشش رسانه ای در شکاف جناحی موجود تاثیر داشته و اینک از سیاستمداران عبور کرده و به قطبی شدن ایدئولوژیک عمیق فضای کشور منجر شده است.»

به باور لیبرمن، پرزیدنت ترامپ با توجه به خطرات ناشی از ایران برای آمریکا و جهان با خروج از برجام و تهدید به اعمال دوباره تحریم ها و دیگر گام های معقول «خوب عمل کرده است».

سناتور پیشین حزب دموکرات در باره توافق دولت اوباما با ایران می گوید: «این همیشه توافقی بد بود. یک ایران هسته ای افراطی، بزرگترین تهدید برای ما و ثبات جهان است. من سال های طولانی برای وضع تحریم های اقتصادی بر ایران با اعضای هر دو حزب در کنگره همکاری کردم. هدف از آن فشارها دست کشیدن ایران از برنامه جنگ افزار هسته ای، توقف حمایت از تروریسم و تخاصم در خاورمیانه بود. ما تمام آن فشارها را برای یک توقف موقت در برنامه هسته ای ایران کنار گذاشتیم و نتیجه اش سرعت گرفتن دیگر رفتارهای بد ایران شد.»

لیبرمن گفت: «آمریکا کماکان قویترین اقتصاد جهان است و فارغ از آن چه نخبگان سیاسی در اروپا سعی دارند برای نجات برجام انجام بدهند، این شرکت های اروپایی اند که اعلام موضع خواهند کرد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG