لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۲

واشنگتن فری بیکن: تشکر ایرانی‌ها از ترامپ برای ترک توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی


برخی از عکس ها و توئیت های کاربران ایرانی
برخی از عکس ها و توئیت های کاربران ایرانی

گزارشی از کمرون کاوتورن در نشریه اینترنتی واشنگتن فری بیکن

چندین ایرانی به خروج آمریکا از برجام با هشتگ های #WeAreHostages و #Thankyou Trump واکنش نشان دادند. اما به نظر می رسد رسانه ها به طور عمده به حضور این افراد در شبکه های اجتماعی بی اعتنا بوده اند.

سعید قاسمی نژاد، «پژوهشگر بنیاد دفاع از دموکراسی ها»، در توییتی نوشت: «بسیاری از ایرانی ها از هشتگ ما گروگان هستیم استفاده می کنند تا آن چه ترامپ در سخنرانی دیروزش گفت را بازتاب بدهند. آن ها همچنین دیشب از هشتگ ممنون ترامپ استفاده کردند تا حمایت شان را از تصمیم آمریکا به ترک توافق فاجعه بار ایران نشان بدهند. رسانه های آمریکا ایرانیان واقعی را که از این رژیم متنفرند پوشش نمی دهند.»

شماری دیگر از ایرانیان هم از رئیس جمهوری آمریکا تشکر کردند که با ترک برجام به آن ها برای رها شدن از رژیم ایران کمک می کند.

احمد باطبی، فعال سیاسی، در توییتی در واکنش به آتش زدن پرچم آمریکا به دست نمایندگان مجلس و سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» در صحن مجلس شورای اسلامی ایران، نوشت: «قانونگذارانی که توسط شورای نگهبان رژیم ملاها به عنوان نماینده مردم انتخاب شده اند. مردمی که در چهار دهه گذشته گروگان این رژیم شیطانی هستند.»

در توییت دیگری کاربری به نام مهدی میرقادری نوشت: «نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی پرچم آمریکا و توافق هسته ای را آتش زدند. ناراحتی شان قابل درک است، پولی که اوباما برای اقدامات تروریستی به آن ها داد، برای همیشه قطع می شود.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG