لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

دیدگاه| جو لیبرمن: ترامپ برای ترویج امنیت باید توافق با ایران را ترک کند


جو لیبرمن، سناتور پیشین ایالت کانتیکت، در مصاحبه ای با شبکه فاکس بیزنس درباره سرنوشت برجام گفت: «فکر می کنم رییس جمهوری آمریکا تمایل به ترک آن دارد. به نظر من این کاری اصولی و بهترین اقدام برای امنیت ملی ما است.»

پرزیدنت ترامپ پس از اعلام خبر برکناری رکس تیلرسون، وزیر خارجه دولت خود، و جایگزینی او با مایک پمپئو مدیر فعلی سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، ضمن تقدیر از تلاش ها تیلرسون از اختلافات خود با او بر سر توافق هسته ای ایران سخن گفت.

جو لیبرمن در گفتگو با برنامه تلویزیونی «کاواتو: ساحل به ساحل» در شبکه «فاکس بیزنس» گفت معرفی مایک پمپئو برای رهبری وزارت خارجه آمریکا انتخابی عالی بود زیرا پمپئو به احتمال زیاد اهداف رییس جمهور را در شکل دادن به سیاست مقابله با ایران دنبال خواهد کرد.

سناتور پیشین کنگره آمریکا گفت: «مایک پمپئو وزیر خارجه ای خواهد بود که رییس جمهور را در چنین سیاست های اصولی سختی علیه ایران که برای آمریکا بهترین گزینه است، حمایت خواهد کرد.»

جو لیبرمن ابراز اطمینان کرد اگر ایالات متحده در کنار مردم ایران بایستد، کار رژیم کنونی به پایان خواهد رسید: «پاسخ غایی به تهدید ناشی از ایران پایان یافتن این رژیم و برقراری رژیمی است که مردم ایران می خواهند.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG