لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

قانونگذار یهودی مخالف برجام حالا از ترامپ می‌خواهد در آن توافق بماند


آقای دوچ از فلوریدا عضو مجلس نمایندگان آمریکا است.
آقای دوچ از فلوریدا عضو مجلس نمایندگان آمریکا است.

«آژانس یهودی تلگرافیک» در گزارشی نوشت یک عضو مجلس نمایندگان که یک سال پیش در مخالفت با برجام سخن می گفت، حالا سعی دارد پرزیدنت ترامپ را متقاعد کند که در توافق هسته ای با ایران بماند و از آن خروج نکند.

تد دوچ، قانونگذار ارشد دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در نامه ای به امضای ۱۶۰ دموکرات کنگره که چهارشنبه برای رییس جمهوری آمریکا فرستاده شد، می گوید: «بعضی از ما در تایید و بعضی در رد توافق هسته ای ایران رای دادیم. در هر صورت، ما در این باور اتفاق نظر داریم که اجرای تام و تمام این توافق اهرم فشار بیشتری برای توقف برنامه جنگ افزار هسته ای بالقوه ی ایران و مقابله با فعالیت های برهم زننده ثبات آن کشور در اختیار ایالات متحده می گذارد».

دوچ که این نامه را به همراه دیوید پرایس، از قانونگذاران دموکرات حامی برجام، تنظیم کرده است به گروه های متنفذ اسراییلی نزدیک است.

تد دوچ قانونگذار یهودی از جمله تازه ترین منتقدان پیشین برجام است که می گوید ترک توافق هسته ای بدون یک زمینه محکم باعث دور شدن دیگر امضاء کنندگان توافق و متحدان آمریکا شده و به تلاش ها برای دست کشیدن ایران از اقدامات بد غیر هسته ای اش لطمه می زند.

دوچ در بیانیه ای نوشته است: «برجام توافقی ناقص است، اما برای رسیدگی به مفاد مشکل دار آن از جمله مفادی که در آینده منقضی می شود باید با دیگر شرکای جهانی مان کاملا همگام باشیم».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG