لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۵

بنن: مطمئن نباشید ترامپ پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را این‌بار تایید کند


استراتژیست ارشد پرزیدنت ترامپ که یک ماه پیش برکنار شد.
استراتژیست ارشد پرزیدنت ترامپ که یک ماه پیش برکنار شد.

تایمز اسراییل در گزارشی نوشت: استراتژیست ارشد پرزیدنت ترامپ که اخیرا از کار برکنار شد در نخستین مصاحبه تلویزیونی پس از خروج از کاخ سفید به برنامه «شصت دقیقه» شبکه خبری «سی بی اس» می گوید در حالی که تشکیلات امنیت ملی از ترامپ می خواهند که تایید کند ایران به توافق هسته ای پایبند بوده، رییس پیشین او تمایل به غیر از این دارد.

وقتی چارلی رز، خبرنگار با سابقه سی بی اس، از استیو بنن درباره حدس و گمان اش درباره دست کشیدن از لغو برجام پرسید او گفت: «روی آن حساب نمی کنم».

اما شایعات در واشنگتن حاکی از آن است که کاخ سفید نهایتا به آن مسیر نخواهد رفت و رکس تیلرسون وزیر خارجه، جیم متیس وزیر دفاع، و اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که بار قبل پرزیدنت ترامپ را به تصدیق پایبندی ایران به برجام متقاعد کردند دوباره او را به تکرار این کار مجاب خواهند کرد.

استیو بنن گفت صحبت هایی در این باره در جریان است: «دستگاه سیاسی می خواهد رییس جمهور آن را تصدیق کند. پرزیدنت ترامپ می خواهد توافق را ترک کند و یا به یک توافق بهتر دست یابد یا بیرون از توافق آن را نظاره گر باشد».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG