لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۳

دیدگاه: دو سال پس از توافق هسته‌ای، زمان سخت‌گیری ترامپ و کنگره است


پیتر روسکام نماینده جمهوریخواه از ایالت ایلینوی در مجلس نمایندگان آمریکا
پیتر روسکام نماینده جمهوریخواه از ایالت ایلینوی در مجلس نمایندگان آمریکا

خلاصه یادداشتی از پیتر روسکام در واشنگتن اگزمنر

برجام به برنامه هسته ای ایران در ابعاد صنعتی مشروعیت بخشیده و راه رژیم یاغی جمهوری اسلامی به سوی جنگ افزار هسته ای را هموار می کند.

در گزارش جدید دبیرکل سازمان ملل متحد اقدام های متعدد ایران در نقض قطعنامه شورای امنیت از آزمایش موشک های بالیستیک تا قاچاق غیرقانونی تسلیحات برای گروه های تروریستی در سراسر خاورمیانه آشکار شد.

دولت های اروپایی با تایید اعزام شرکت هایشان به ایران روشن کرده اند که به منافع اقتصادی شان در برابر جلوگیری از عبور ایران از مرز هسته ای اهمیت بیشتری می دهند.

کنگره در این ماه باید طرح جامع تحریم را در واکنش به فعالیت های بی ثبات کننده، حمایت از تروریسم، نقض شنیع حقوق بشر و آزمایش های موشکی غیرقانونی ایران به کاخ سفید بفرستد.

وزیر دارایی آمریکا باید صدور مجوز برای بویینگ و ایرباس به منظور فروش هواپیما به ایران را به توقف استفاده تهران از پروازهای تجاری برای انتقال نیرو و تسلیحات به سوریه و دیگر نقاط خاورمیانه منوط کند.

اگر شرکای بین المللی ما تمایلی به همکاری با آمریکا برای بازخواست از ایران برای فعالیت های مخرب اش ندارند، ما باید به تنهایی عمل کنیم.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG