لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۶

دیدگاه: ترامپ و کنگره باید ملاهای افراطی ایران را جوابگو کنند


خلاصه یادداشتی از آرمسترانگ ویلیامز در نشریه هیل

ملاهای غیرمنتخب در ایران باید بفهمند که جمهوری اسلامی نمی تواند بدون عواقب به آن چه می خواهد دست بزند. این پیام مهم در هفته های اخیر از سوی ارتش آمریکا، کنگره و پرزیدنت ترامپ به آن ها فرستاده شد.

تحریم ایران و اخطار دادن به تهران کمک می کند که از یک مواجهه آشکار پرهیز شود. آمریکا در حال حاضر به دنبال برخورد نظامی با ایران نیست و نیازی به آن ندارد.

با توجه به سابقه پنهانکاری ایران، ترس بسیار واقعی وجود دارد که ایران برجام را نقض کند یا نهایتا تصمیم به ترک کامل آن گرفته و با سرعت تمام آخرین دور برای رسیدن به قابلیت هسته ای را پشت سر بگذارد. رجز خوانی های که به طور مداوم از ایران به گوش می رسد به روشنی نشانگر تمایل آن ها به مقابله با ایالات متحده و متحدانش است.

وقتی پای ایران وسط می آید، آمریکا باید بی اعتماد باشد و عملکرد ایران را مورد رسیدگی قرار بدهد. جهان باید تاسیسات هسته ای ایران و همچنین اقدامات خصمانه اش در میدان نظامی را به دقت زیر نظر داشته باشد.

کنگره و پرزیدنت ترامپ نشان داده اند خطر جدی ناشی از ایران را می فهمند. آن ها برای حفاظت از مردم آمریکا در برابر دشمنانی در تهران که خواهان آسیب رساندن به ما هستند باید همچنان هوشیار باشند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG