لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۷

بررسی فعالیت های سپاه در منطقه در کمیته خارجی مجلس نمایندگان آمریکا


بررسی فعالیت های سپاه در خاورمیانه در مجلس نمایندگان آمریکا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

بررسی فعالیت های سپاه در خاورمیانه در مجلس نمایندگان آمریکا

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با حضور کارشناسان به بررسی فعالیت‌های بی‌ثبات کننده و حمایت از تروریسم سپاه پاسداران پرداخت.

در این جلسه که روز چهارشنبه دوم نوامبر برگزار شد، اد رویس رئیس جمهوریخواه کمیته گفت توافق اتمی که توسط رئیس جمهوری آمریکا با ایران صورت گرفت یک شرط‌‌بندی بود برای اینکه منجر به تغییر رفتار دولت ایران بشود اما در عوض می بینیم که رژیم ایران با جدیت بیشتری برای صدور خشونت و ترور به سوریه و عراق تلاش می‌کند.

آقای رویس همچنین گفت پولهایی که ایران از آزاد شدن دارایی‌های خود به دست می‌آورد نصیب مردم ایران نخواهد شد بلکه در دسترس سپاه پاسداران قرار خواهد.

در بخشی از این جلسه دانیل بنجامین، که در دوران وزارت خارجه خانم کلینتون در واحد ضدتروریسم وزارت خارجه آمریکا فعالیت می‌کرد گفت نباید دستاوردهای توافق اتمی با تهران را نادیده گرفت. به گفته او اگر ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق اتمی عمل کند می تواند در آینده ثبات جهان موثر باشد.

آقای بنجامین گفت تصور نمی‌کند ایران با اقدامی عمده در جهت حمایت از تروریسم یا بی‌ثبات‌سازی منطقه توافقی که این قدر برای به دست آوردن آن تلاش کرده را به خطر بیندازد.

جلسه روابط خارجی مجلس نمایندگان در حالی برگزار شدکه ایران منتظر بسته شدن پرونده فعالیت‌های هسته‌ای گذشته خود و اجرایی کردن کامل توافق اتمی با قدرتهای جهانی است.

XS
SM
MD
LG