لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۲

برایان هوک: پیش از انقلاب ۵۷ مردم ایران از آزادی‌های شخصی برخوردار بودند


نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران با اشاره به کنفرانس ورشو و محکومیت نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران، از دیدار با اعضای جامعه ایرانی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان خبر داده است.

برایان هوک روز جمعه ۲۶ بهمن به وبسایت سفارت مجازی آمریکا در ایران درباره کنفرانس ورشو گفت که در این کنفرانس ما درباره اهمیت حمایت از مردم ایران و محکوم کردن نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران صحبت کردیم.

او با بیان این که «فکر می کنم حقوق بشر یکی از مهمترین جنبه‌هایی است که (نشان می دهد) چگونه این رژیم انقلاب را [از مردم] دزدید»، گفت پیش از آن‌که آیت الله [خمینی] در سال ۱۳۵۷ به قدرت برسد، مردم ایران از آزادی‌های شخصی بسیاری برخوردار بودند. و به ویژه در حوزه حقوق زنان، آیت الله خمینی آن‌ها را به‌ سرعت به عقب بازگرداند.»

آقای هوک قرار است برای حضور در کنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کند.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با بیان این که در این سفر با اعضای جامعه ایرانی دیدار خواهد کرد، گفت تعامل با جامعه ایرانی خارج از ایران بخش مهمی از سیاست خارجی آمریکا است.

برایان هوک افزود، «ما با ایران روابط دیپلماتیک نداریم، اما با جامعه ایرانی خارج از کشور گفت‌وگو می‌کنیم و در نهایت تصمیم‌گیری درباره آینده ایران بر عهده مردم ایران است.»

کنفرانس صلح و امنیت در خاورمیانه با میزبانی مشترک آمریکا و لهستان در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن با حضور نمایندگان بیش از ۶۰ کشور در ورشو برگزار شد و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس گفت، کشورهای حاضر در پایان بررسی خطرهای منطقه در این کنفرانس، همه با اجماع کامل گفتند که جمهوری اسلامی بزرگترین تهدید است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG