لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۶

برایان هوک: آمریکا معافیت بیشتری برای خرید نفت ایران به کشورها نمی دهد


برایان هوک گفته است که ایران بدون فشار «پای میز مذاکره برنمی‌گردد.»
برایان هوک گفته است که ایران بدون فشار «پای میز مذاکره برنمی‌گردد.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران اعلام کرد که ایالات متحده معافیت‌های بیشتری برای خرید نفت ایران به کشورها اعطا نخواهد کرد.

به گزراش خبرگزاری رویترز برایان هوک، روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در ابوظبی در امارات متحده عربی گفت که ایالات متحده معافیت‌های بیشتری برای خرید نفت ایران به کشورها نمی‌دهد.

آقای هوک با اشاره به این که ایران در حال حاضر به شکل فزاینده‌ای به دلیل تحریم‌های آمریکا، انزوای اقتصادی را احساس می‌کند، گفت:‌ « ایران حامی شماره یک تروریسم در جهان است و تهران برای این‌‌ دست از اقدامات خود نیاز به درآمد مالی دارد و آمریکا قصد دارد که رژیم را از پول مورد نیازش محروم سازد.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا دلیل اعطای معافیت‌های پیشین از سوی این کشور را، پیشگیری از افزایش قیمت نفت در بازارهای بین‌المللی عنوان کرده است.

به رغم اینکه آمریکا برای ادامه خرید نفت ایران به چند کشور از جمله چین، کره جنوبی، و هند معافیت از تحریم ها را اعطا کرده است، اما پیش از این نیز مقامات آمریکا گفته بودند که هدف واشنگتن همچنان به صفر رساندن صادرات نفت ایران است.

ایالات متحده از زمان روی کارآمدن پرزیدنت ترامپ فشار بر جمهوری اسلامی را افزایش داد. پرزیدنت ترامپ ابتدا از توافق هسته‌ای کشورهای پنج به علاوه یک با ایران خارج شد و سپس دو دور تحریم های هسته ای علیه تهران را در مرداد و آبان ماه گذشته بازگرداند.

برایان هوک گفته است که ایران بدون فشار «پای میز مذاکره برنمی‌گردد.»

پیش از این نیز مقامات آمریکا گفته بودند که هدف این فشارها تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG