لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۰

باراک اوباما تحریم های جدیدی عليه ایران را دستور میدهد


باراک اوباما تحریم های جدیدی عليه ایران را دستور میدهد
باراک اوباما تحریم های جدیدی عليه ایران را دستور میدهد

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، با استناد به «شيوه های فريبنده» بانک های ايران جهت پنهان ساختن معاملات خود، دستور داده است که تحريم های سختگيرانه تری عليه دولت و بانک مرکزی ايران، برقرار شود.

رئیس جمهوری آمريکا روز دوشنبه با صدور يک فرمان اجرایی، اعلام کرد که دلايل دیگر برای اعمال محدودیت های جدید خطر غير قابل قبول فعاليت های ايران است که نظام مالی بين المللی را تهديد می کند و موجب میشود که از پولشويی ايران بطور قاطع جلوگيری بعمل نيايد.

اين فرمان دارایی های تحت کنترل آمريکا را مسدود می کند.

ایالات متحده آمريکا و اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی عليه بانک مرکزی ایران و صنعت نفت آن کشور را در هفته های اخیر، جهت تحت فشار قرار دادن ايران برای متوقف کردن غنی سازی اورانیوم شدت بخشيده اند.

ایران اخیرا اعلام کرد که غنی سازی اورانیوم را در مجموعه زیرزمینی «فوردو» آغاز کرده است که اين تاسيسات ظرفيت لازم برای سرعت بخشيدن به غنی سازی اورانيوم در سطح توليد تسليحات اتمی را دارد.

بنا بر گزارش ها، اسرائیل به طور فزاینده ای نگران برنامه مظنون به توليد سلاح های هسته ای ايران است و حداقل بنا بر هشدار یک مقام آمریکایی حمله اسرائیل به ايران دور از واقعيت نيست.

مقامات ایرانی قصد ساخت هرگونه سلاح های هسته ای را انکار کرده اند، علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی هفته گذشته هشدار داد که در صورت حمله به تاسیسات هسته ای؛ ایران با تمام نيرو مقابله به مثل خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG