لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

بنیادعلوی می گوید با اقدام دولت آمریکا برای تصرف مستغلات آن مبارزه خواهد کرد


مدرسه وابسته به بنیاد علوی در نیویورک
مدرسه وابسته به بنیاد علوی در نیویورک

یک سازمان اسلامی غیر انتفاعی که متهم است با دولت ایران ارتباط دارد می گوید با کوشش های دولت آمریکا برای گرفتن مستغلات آن، که چندین مسجد و یک آسمانخراش در نیویورک را شامل می شود، مبارزه خواهد کرد.

دادستان های فدرال روز پنجشنبه در شکوائیه ای خواهان لغو مالکیت بنیاد علوی بر هشت ساختمان شدند.

یک وکیل بنیاد می گوید این تشکیلات از زمان آغاز تحقیقات کاملا با دولت همکاری کرده و از اقدام دادستان ها «مایوس» شده است. او می گوید بنیاد قصد دارد با ادعاهای دولت مقابله کند و انتظار دارد در دادگاه پیروز شود.

دادستان ها، بنیاد علوی را متهم می کنند که از طریق شرکت پوششی «آسا» میلیون ها دلار به بانک ملی ایران منتقل کرده است. وزارت خزانه داری آمریکا، بانک ملی را به حمایت از برنامه اتمی ایران متهم می کند و شهروندان آمریکا را از معامله با آن ممنوع ساخته است.

یک سخنگوی دفتر ناحیه ای دادستانی آمریکا در جنوب نیویورک روشن ساخت که علیه مستاجران با ساکنان مستغلات مورد بحث، هیچ اتهام خلافکاری وارد نشده و اقدامی صورت نگرفته است. اما شورای مناسبات اسلام و آمریکا، که از حقوق مسلمانان طرفداری می کند، ابراز نگرانی کرده است که اقدام دولت در تصرف مساجد ممکن است پیامی منفی به مسلمانان سراسر جهان بفرستد و تاثیر منفی عمده ای بر آزادی مذهبی داشته باشد.

پیشتر، در روز پنجشنبه، پرزیدنت اوباما تحریم های دیرینه علیه تهران را برای یک سال دیگر تمدید کرد و گفت مناسبات با دولت ایران «هنوز به وضع عادی باز نگشته است.»

XS
SM
MD
LG