لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۷

واشنگتن پست: پنتاگون به حمایت ایران از گروه‌های مسلح خاورمیانه واکنش نشان می‌دهد


ژنرال جوزف ووتل، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا
ژنرال جوزف ووتل، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا

گزارشی از میسی رایان در روزنامه واشنگتن پست

ژنرال جوزف ووتل، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا، این هفته گفت کشورهای غربی در حال بررسی افزایش تحرکات شان در واکنش به حمایت تهران از گروه های مسلح در سراسر خاورمیانه هستند.

فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه می گوید حمایت آمریکا از نیروهای دولت عراق و کردها در سوریه می تواند مانع قاچاق تجهیزات و پرسنل به درون سوریه شود.

اظهار نظرات ژنرال ووتل از تمایلی در رهبری نظامی آمریکا حکایت دارد که نمی خواهد در میانه امید به فرونشاندن جنگ های خاورمیانه وارد درگیری نظامی دیگری با ایران شود.

ووتل در یک گفتگوی تلفنی گفت: «این یکی از راه هایی است که ما می توانیم جلوی فعالیت های بدخواهانه ایران را بگیریم. کارهایی غیرمستقیم که می توانیم انجام بدهیم و بتوانیم آن ها را در قالب ماموریت جاری شکست داعش به تحقق برسانیم.»

رهبران نظامی که نگران کشیده شدن به درون جنگ داخلی سوریه اند، تلاش کرده اند ماموریت خود را سفت و سخت بر افراطیون متمرکز کنند. آن ها با نگرانی شاهد این بوده اند که ایران حمایت هایش از شبه نظامیانی مانند حزب الله لبنان و نیروهای خودش برای حفظ بشار اسد در قدرت را شدت بخشیده است.

ژنرال ووتل از شماری تدابیر غیرمستقیم در برابر ایران از جمله قراردادن نیروهایی در منطقه، استقرار شناورهای نیروی دریایی در آب های محل مشاجره و حمایت از قدرت دفاعی کشورهای منطقه مانند موشک های بالیستیک در عربستان سعودی سخن گفت.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG