لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۲

مشاور رئیس جمهوری آمریکا: اروپا توافق ایران را بررسی می کند؛ پرزیدنت ترامپ رهبری امور را در دست می گیرد


کِلیان کانوِی، مشاور پرزیدنت دونالد ترامپ، به شبکه خبری «فاکس بیزنس»» می گوید تاثیر دونالد ترامپ در تنظیم دستور کار مسائل در سراسر جهان شامل نفوذ بر رهبران اروپا بر سر توافق هسته ای ایران، تجارت و ثبات بخشیدن به شبه جزیره کره چشمگیر بوده است.

پرزیدنت ترامپ این هفته با دو تن از شاخص ترین رهبران اروپا، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، ملاقات می کند.

امانوئل مکرون که ابتدا قصد داشت کاخ سفید را به ماندن در توافق هسته ای ایران مجاب کند، اکنون کار بر روی یک توافق جدید را در نظر گرفته است.

کلیان کانوی گفت: «اوضاع با تشخیص این که این توافقی بد است به سوی موضع پرزیدنت ترامپ و ایالات متحده آمریکا حرکت می کند. رئیس جمهوری آمریکا دوباره این نکته را بیان کرد که طی این توافق رسما بسته ها و جعبه های پول نقد برای ایران فرستاده شد. این توافق بد دیگری مانند توافق های تجاری ایالات متحده آمریکا است.»

کانوی تاکید کرد ترامپ توانست موافقت مکرون را جلب کند که فعالیت های هسته ای ایران نباید ادامه پیدا کند.

مشاور رئیس جمهوری آمریکا درباره رویکرد به کره شمالی گفت رهبری ترامپ مملو از بصیرت و عزم راسخ بوده است و او از اهرم فشار خود برای ترک مذاکرات در صورتی که توافق به سود آمریکا نباشد استفاده خواهد کرد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG