لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۱

دیدگاه| پرزیدنت ترامپ فراتر از توییت می‌تواند به معترضان ایرانی کمک کند


 کنت واینستین، رییس و مدیر اجرایی انستیتو هادسن
کنت واینستین، رییس و مدیر اجرایی انستیتو هادسن

یادداشتی در لس آنجلس تایمز از کنت واینستین، رییس و مدیر اجرایی انستیتو هادسن

پرزیدنت ترامپ باید اطلاعات گردآوری شده نهادهای اطلاعاتی آمریکا از میزان ثروتی که سردمداران ایران از طریق شرکت های صوری و مالکیت پنهان منابع ایران به دست آورده اند منتشر کند.

«قانون شفافیت دارایی رهبری ایران» که ماه دسامبر در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد دقیقا همین کار را ملزم می کند. رییس جمهوری آمریکا برای اقدام در این باره نیازی ندارد در انتظار کنگره بنشیند. پرزیدنت ترامپ می تواند به فوریت اطلاعات مربوط به هولدینگ های مالی وابستگان به حکومت ایران را از طبقه بندی محرمانه خارج کند.

جامعه اطلاعاتی آمریکا به دلیل نگرانی از فاش شدن منابع و روش های کار تمایلی به انتشار اطلاعات طبقه بندی شده نشان نمی دهد.

رییس جمهوری آمریکا می تواند بعضی از این مشکلات را دور زده و از «سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا» بخواهد گزارشی مبتنی بر منابع در دسترس همگان منتشر کند. بخش عمده ای از اطلاعات فساد در ایران آزادانه در دسترس است، فقط عموم از آن اطلاع ندارند.

ما نباید قدرت افشای ریاکاری و فساد را دست کم بگیریم.

شهروندان ایران خصوصا نسل هزاره سوم خواستار فرصت های اقتصادی و حقوق بنیادی بشر هستند. برای حمایت از آن ها نیازی نیست جان آمریکایی ها را به خطر انداخت یا هزینه های سنگین متحمل شد.

دشمنان اصلی مردم ایران، آیت الله خامنه ای و سپاه پاسداران، دشمنان آمریکا هم هستند. آمریکا با کمک به مردم ایران به خودش کمک می کند.

اهداف استراتژیک و اصول ما با مردم ایران در هم گره خورده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG