لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۰

دیدگاه| به خاطر اوباما آمریکا در خاورمیانه دو گام از ایران عقب است


یادداشتی از جان بولتون در نشریه هیل

نبردها بر سر تصرف رقه در سوریه و کرکوک در عراق نشانگر اشتباهات استراتژی آمریکا در شکست داعش و عواقب عدم حمایت از کردها برای ایجاد کشوری مستقل است. رقه و کرکوک نشان می دهند که رژیم ایران در حال پیشروی است، در حالی که سیاست آمریکا سردرگم است.

پرزیدنت ترامپ نباید اجازه دهد مسائل بروکراتیک مانع تلاش های او علیه ایران شود. واشنگتن باید استقلال کردستان را به رسمیت بشناسد و به فوریت آموزش و تجهیزات خصوصا زره پوش و توپخانه در اختیارشان بگذارد. کردها برای ایستادن در برابر تجهیزات نظامی که آمریکا پیشتر در اختیار نیروهای بغداد قرار داده است به آن ها نیاز دارند.

اما رهبری فراگیرتری نیز لازم است.

لغو توافق هسته ای اوباما با ایران نباید بیش از این به تاخیر بیافتد.

ادامه تجارت و سرمایه گذاری اروپایی ها در ایران و تقویت آیت الله ها تلاش های آمریکا برای فشار بر ایران را تضعیف می کند. دولت ترامپ نباید به اروپایی های اجازه سواری مجانی بدهد، بلکه باید آن ها را برای کاستن از توافق های تجاری شان با ملاها تحت فشار بگذارد.

اگر چنین نشود، تهران به درستی نتیجه خواهد گرفت آمریکا در مقابله با تهدیدهای ناشی از آن ها علیه ما و متحدان ما واقعا جدی نیست. این میراث دولت اوباما است و نباید میراث دولت ترامپ هم بشود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG