لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۳

دولت اوباما واحدهای تخریب شبکه مالی تروریستی ایران را از کار انداخته بود


دیوید اشر، مشاور پیشین ژنرال جان الن در وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا بود.
دیوید اشر، مشاور پیشین ژنرال جان الن در وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا بود.

دیوید اشر، مشاور پیشین ژنرال جان الن در وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا، در جلسه ای در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت دولت اوباما واحدهای امنیتی و اطلاعاتی در سراسر دولت فدرال را که مسئول متلاشی کردن شبکه های مالی تروریستی ایران، حزب الله و ونزوئلا بودند در سایه نگرانی از تاثیر منفی فعالیت آن ها بر مقام های ایرانی و مذاکرات هسته ای با ایران به طور برنامه ریزی شده از کار انداخت.

به گزارش واشنگتن فری بیکن،‌ دیوید اشر پنج شنبه گذشته گفت: «مدیران ارشد، که بر بخش های مختلف آژانس های دولت فدرال نظارت و مدیریت می کردند و بخشی از جامعه اطلاعاتی به طور سیستماتیک مانع هر گونه اقدام داخلی یا خارجی نهادهای مسولی شدند که ممکن بود سیاست دولت بر محوریت ایران را از مسیر خارج کند».

دیوید اشر در حال حاضر از اعضای هیات مدیره «مرکز تحریم ها و فعالیت های مالی غیرقانونی» در «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» است و در «مرکز امنیت نوین آمریکا» به عنوان کارشناس فعالیت دارد.

به گفته او در نتیجه این رویکرد دولت اوباما «چندین افسر ارشد» بازنشسته شدند و دولت آمریکا از سال ها تجربه آن ها محروم شد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG