لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

بایدن: آمریکا آماده مذاکره مستقیم با ایران است


جو بایدن می گوید ایالات متحده آماده است درباره برنامه اتمی جمهوری اسلامی به طور مستقیم با ایران مذاکره کند.
جو بایدن می گوید ایالات متحده آماده است درباره برنامه اتمی جمهوری اسلامی به طور مستقیم با ایران مذاکره کند.
جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا، می گوید ایالات متحده آماده است درباره برنامه اتمی جمهوری اسلامی به طور مستقیم با ایران مذاکره کند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، جو بایدن روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان گفت: «ما از آغاز روشن کرده ایم که هر گاه آیت الله خامنه ای، رهبر ایران آماده باشد و تعهد خود را به مذاکره نشان دهد، ما آماده مذاکره هستیم. ما این کار را پنهانی انجام نخواهیم داد. این پیشنهاد به قوت خود باقی است و واقعی.»

بایدن گفت: "هنوز زمان و فضا برای موفقیت دیپلماسی وجود دارد. توپ در میدان ایران است، اما زمان برای نشان دادن حسن نیت جهت مذاکره سپری خواهد شد."

در کنفرانس مونیخ، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز سخن گفت واظهار داشت: «ما باید ایران را متقاعد کنیم که مقصود تغییر رژیم نیست. استفاده از زور، و تهدید استفاده از زور قابل قبول نخواهد بود.»

او گفت ایران همچنین «نگرانی های امنیتی مشروعی دارد. چند بار مورد حمله قرار گرفته است، درحالی که خود به هیچ کشوری حمله نکرده است.»

گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان نیز گفت: " سال گذشته با ایران به جایی نرسیدیم. لازم است که تمام کوشش های خود را بر یک راه حل دیپلماتیک متمرکز سازیم."
XS
SM
MD
LG