لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۸

تصویب تحریم های جدید علیه ایران در سنای آمریکا


سنای آمریکا با هدف آنچه فلج کردن بخش های انرژی، کشتیرانی و بنادر ایران توصیف شده، تحریم های اقتصادی جدیدی را علیه جمهوری اسلامی تصویب کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تحریم ها که روز جمعه با 94 رای موافق بدون مخالف تصویب شد، به صورت متممی در لایحه هزینه های دفاعی گنجانده شده بود. مجلس نمایندگان نیز باید این تحریم ها را تصویب کند.

گزارش ها حاکی است متمم را رابرت منندز، سناتور دمکرات، پیشنهاد کرد. او گفت نگران آن است که ایران علیرغم تحریم های قبلی به کوشش برای دست یابی به تسلیحات اتمی ادامه می دهد.

منندز به گزارش هفته پیش آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرد که در آن گفته می شود ایران با خودداری از کاهش شتاب غنی سازی اورانیوم، جلوگیری از دسترسی بازرسان به مراکر اتمی و آزمایش مواد منفجره، به نادیده گرفتن سازمان ملل متحد و جامعه جهانی ادامه می دهد.

خبرگزاری فرانسه می گوید جان مک کین، سناتور جمهوریخواه، نیز بر نیاز به افزایش تحریم ها علیه ایران تاکیدگذاشت. او در سخنانی پیش از رای گیری گفت یقین دارد تحریم های جدید می تواند به یافتن راهی برای جلوگیری از شعله ور شدن آتشی بزرگ در خاورمیانه منجر شود.
XS
SM
MD
LG