لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۶

وزیر دفاع آمریکا: برنامه موشکی ایران نگران کننده است


وزیر دفاع آمریکا: برنامه موشکی ایران نگران کننده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

کمیته فرعی تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا امروز- چهارشنبه - جهت بررسی بودجه دفاعی کشور و ارزیابی تقاضای رییس جمهوری برای افزایش بودجه تشکیل جلسه داد و توضیحات وزیر دفاع و رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح را شنید.

یکی از مسایلی که بار دیگر در این جلسه مطرح شد، نگرانی ناشی از فعالیتهای ایران در منطقه و تلاشهای آن برای دست یابی به توانایی موشکهای بالستیک بود.

شهلا آراسته گزارشگر تلویزیون فارسی صدای آمریکا که در جلسه حضور داشت، در پاسخ به پرسشی در باره مسائلی که مطرح شد گفت : هل راجرز رییس کمیته در بخشی از سوالاتش نگرانی از حضور و فعالیتهای ایران در منطقه خاورمیانه را مطرح ساخت و گفت: «آیا این روزها ما نسبت به ایران بی طرفیم؟ برغم جنایاتی که از جانب ایران روی داده، از جمله علیه نیروهای ما، آیا کسی ایران را مسوول قرار می دهد؟ می دانیم که ما عملا فاصله مان را با ایران در بغداد حفظ می کنیم، آیا عملا اداره بغداد را به ایران واگذار کردیم»

آقای راجرز همچنین از سیاست دولت آمریکا انتقاد کرد و گفت در رویکرد نسبت به بیشتر بحرانها با عدم رهبری روشن آمریکا روبرو هستیم.

اشتون کارتر وزیر دفاع در پاسخ رییس کمیته گفت که کاملا با نگرانی او در مورد نقش ایران در منطقه سهیم است، و افزود «فرقه گرایی بشدت موجب نگرانی من است و البته حضور ایرانیها در عراق و اطراف و چندین نقطه نفوذ دیگر ایرانیها نگران کننده است و باید بدقت مواقبت شود»

آشتون همچنین گفت «برنامه موشک های دور برد ایران و گسترش و پیشرفت آن یکی از نگرانی های بزرگ و دیرینه ماست ودلیلی برای همکاری نزدیک ما با اسراییل در مورد سیستم دفاع موشکی است.»

وزیر دفاع آمریکا گفت «اسراییل مهمترین متحد ما در منطقه است و برنامه دفاع موشکی ما با اسراییل از نزدیک ادامه خواهد یافت و در برنامه توانایی دفاعی سهیم هستیم»

XS
SM
MD
LG