لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۱۶

واشنگتن پست: مقامات فدرال نگران اتکا به پیمانکاران اطلاعاتی هستند


A protester hides from the police during clashes with security forces near the Interior Ministry in Cairo, February 6, 2012. (Reuters)

یک روزنامه آمریکایی گزارش می دهد رابرت گیتس، وزیر دفاع و لئون پانه تا، رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، ابراز نگرانی می کنند که آمریکا در عملیات اطلاعاتی بیش از اندازه به پیمانکاران خصوصی متکی است.

اظهارات آنها روز سه شنبه در واشنگتن پست به عنوان بخشی از سلسله گزارش هایی درباره امنیت ملی منتشر شده است.

تحقیقات واشنگتن پست حاکی است نزدیک به یک سوم ۸۴۵ هزار آمریکایی که جواز امنیتی برای دسترسی به اطلاعات محرمانه دارند، پیمانکاران خصوصی هستند نه کارمندان فدرال.

پانه تا گفت آمریکا برای کارهایی که باید توسط کارمندان سی آی ا انجام گیرد، از دیرباز به پیمانکاران متکی بوده است. او گفت شرکت های خصوصی که برای دولت کار می کنند، بین کسب سود و خدمت به کشور تضاد دارند.

رابرت گیتس نیز همین نظر را بازگو کرد و گفت دولت کارگرانی می خواهد که به «فکر کشور باشند» نه این که فقط به پول بیاندیشند.

واشنگتن پست می گوید دولت پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بر استخدام پیمانکاران فشار وارد آورد، زیرا انجام آن از سیستم استخدامی فدرال سریعتر و با صرفه تر بود.

گیتس گفت او سعی دارد تعداد پیمانکاران در وزارت دفاع را به سطح پیش از ۱۱ سپتامبر کاهش دهد، و یادآور شد پیمانکاران در حقیقت ۲۵ درصد بیشتر از کارکنان فدرال برای دولت هزینه دارند.

XS
SM
MD
LG