لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۸

یک شهروند و سه شرکت اندونزیایی به نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم شدند


یک فرد و سه شرکت اندونزیایی به نقض قوانین صادارت آمریکا در رابطه با تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران متهم شدند.

وزارت دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه ۲۶ آذر ماه اعلام کرد که سوناکرو کونتجورو، رئیس شرکت «پی‌تی ام‌اس آیرو ساپورت»، «پی‌تی کاندیازا انرژی یوتاما» و «پی‌تی آنتاسنا کرازی» به نقض قوانین صادارت آمریکا در رابطه با تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران متهم شدند.

سوناکرو کونتجورو، رئیس شرکت «پی‌تی ام‌اس آیرو ساپورت» متهم است که در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ میلیون‌ها دلار قطعات هواپیما به شرکت هواپیمایی ماهان ایران صادر کرده‌اند. شرکت هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

بنابر این گزارش این شهروند ۶۸ ساله اندونزی قطعات هواپیما را برای تعمیر به آمریکا فرستاده و بعد از تحویل، از مسیرهای سنگاپور، هنگ‌کنگ، و تایلند به ایران ارسال می کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا این فرد و این شرکت‌های اندونزیایی، هشت اتهام دارند که آن از جمله می‌توان به نقض تحریم‌ها، پولشویی، و اظهارات جعلی اشاره کرد.

خطوط هوایی ماهان ایر به دلیل ارائه خدمات به سپاه پاسداران و انتقال نیرو و تجهیزات نظامی به کشورهای منطقه از سوی آمریکا و برخی کشورهای غربی تحت تحریم قرار دارد.

پیش از این وزارت خزانه‌داری ایالات متحده به نهادهای مالی در مورد تهدیدهایی که ممکن است از سوی ایران برای دور زدن تحریم‌ها ایجاد شود،‌ هشدار داد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG