لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۰

کمیسیون آمریکایی از اوباما خواستار طرح آزادی مذهبی در اندونزی شد


گروه اسلامی حزب اتحریر در اعتراض به سفر باراک اوباما به اندونزی. ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱
گروه اسلامی حزب اتحریر در اعتراض به سفر باراک اوباما به اندونزی. ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱

یک کمیسیون دولتی آمریکا از باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده خواسته است در جریان دیدار از اندونزی به مشکلات جاری آزادی مذهبی در کشور بپردازد.

لئونارد لئو، رییس کمیسیون آزادی بین المللی مذهبی در نامه ای که روز دوشنبه برای کاخ سفید فرستاد شماری از حمله های خشونتبار در اندونزی را، که گفته می شود توسط تندروهای مذهبی صورت گرفته است، برجسته ساخت. بمب گذاری انتحاری در یک کلیسای پروتستان در جاوه مرکزی و حمله مرگبار به فرقه اسلامی احمدیه از آن جمله هستند.

لئو می گوید یک «فرهنگ مصونیت» در بخش هایی از اندونزی وجود دارد که در آنجا تندروها به مکان های مذهبی حمله می برند، پول حفاظت از اقلیت های مذهبی اخاذی می کنند و حتی به مقام های محلی برای بازداشت و محدود ساختن گروه های مذهبی فشار می آورند.

رییس کمیسیون گفت اوباما باید آزادی مذهبی در اندونزی را مقوله ای که با منافع امنیتی، اقتصادی و سیاسی آمریکا گره خورده است ببیند. وی رییس جمهوری را ترغیب کرد در این باره که چرا حفاظت از آزادی مذهبی عنصری مهم در مناسبات دو جانبه است و برای توسعه «جوامع آزاد، کامیاب و صلحجو» حیاتی است، آشکارا سخن بگوید.

اوباما در این هفته برای حضور در اجلاس رهبران منطقه ای در جزیره بالی به اندونزی می رود.

کمیسیون آمریکایی آزادی بین المللی مذهبی یک کمیسیون دولتی مستقل و دو حزبی است که ماموریت دارد چگونگی آزادی های مذهبی در سراسر جهان را زیر نظر گرفته و رییس جمهوری و رهبران کنگره را راهنمایی کند.

XS
SM
MD
LG