لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۷

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا وارد هند شد


پرزدیدنت ترامپ در نخستین سفر رسمی خود به هند، روز دوشنبه ۵ اسفند ماه در میان استقبال نخست وزیر هند به شهر احمدآباد وارد شد.

پس از ورود رئیس جمهوری آمریکا به به شهر احمدآباد هند، نارندرا مودی نخست وزیر هند برای استقبال از پرزیدنت ترامپ و ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا در فرودگاه حضور داشت.

شهر احمدآباد، بزرگترین شهر در ایالت گجرات، محل تولد نارندرا مودی نخست وزیر هند، است و نقشی مهم در زندگی مهاتما گاندی و رهبری جنبش استقلال هند داشته است.

در این سفر ایوانکا ترامپ دختر و مشاور رئیس جمهوری آمریکا همچنین جرد کوشنر مشاور ارشد و داماد رئیس جمهوری آمریکا نیز حضور دارند.

پرزیدنت ترامپ پیش از ورود به هند در یک توئیت که به زبان هندی منتشر کرده است، نوشت: «ما آماده سفر به هند هستیم و در مسیر سفرمان قرار داریم. تا چند ساعت دیگر با همه ملاقات خواهیم رفت.»

قرار است پرزیدنت ترامپ و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا در یک استادیوم بزرگ ورزش کریکت در شهر احمدآباد حضور پیدا کنند.

پیشتر ستفنی گریشام، سخنگوی کاخ سفید، گفته بود که پرزیدنت ترامپ و نخست وزیر چندی پیش در گفتگویی تلفنی اتفاق نظر داشتند که این سفر مشارکت راهبردی بین دو کشور را محکم تر کرده و رابطه قوی میان مردم آمریکا و مردم هند را برجسته خواهد کرد.

همچنین پرزیدنت ترامپ روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «من حقیقتا توافق بزرگ را برای بعد می‌گذارم.» وی افزود: «نمی‌دانم قبل از انتخابات انجام شود یا نه، اما ما یک توافق خیلی بزرگ با هند خواهیم داشت.»

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا پرزیدنت ترامپ در جریان نخستین سفر رسمی خود به این کشور جنوب آسیا احتمالا قراردادی به ارزش چند میلیارد دلار را برای فروش هلیکوپترهای نظامی، و احتمالا یک سامانه دفاع موشکی، در میانه نگرانی‌های فزاینده در مورد توسعه نظامی چین که موجب نزدیک شدن همکاری دفاعی دهلی‌نو و واشنگتن شده است، اعلام خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG