لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۱

آمریکائی ها روز چهارم ژوئیه، روز استقلال خود را گرامی می دارند


آرشیو
آرشیو

پرزیدنت اوباما در روز استقلال آمریکا، آرمان آمریکائی ها را یک دولت از مردم، با مردم و برای مردم دانست.

آمریکائی ها روز چهارم ژوئیه، روز استقلال خود را گرامی می دارند. بازار آتش بازی حتی از یک شب پیش از چهارم ژوئیه نیز داغ است و مردم در پارک های عمومی گرد هم می آیند تا این روز را با جشن و شادی برگزار کنند.

پرزیدنت اوباما که به مناسبت ۲۳۴ اُمین سالگرد استقلال آمریکا اعلامیه ای صادر کرده است می گوید ما ملتی هستیم که ۲۳۴ سال پیش، استقلال خود را از یکی از بزرگ ترین امپراطوری های جهان اعلام کردیم. ما همیشه در برابر چالش ها به پا خاسته ایم. ما ملتی هستیم که خواهان عظمت انسانی بوده و جهان را در برابر خودکامگی حفظ کرده ایم.

در روز چهارم ژوئیه صدها هزار آمریکائی از سراسر کشور به واشنگتن آمده و در مراسم آتش بازی روز استقلال خود شرکت می کنند. روز چهارم ژوئیه یا روز استقلال آمریکا یادآور روزی است که در سال ۱۷۷۶ میلادی تنها ۱۳ ایالت موجود آمریکا استقلال خود را از امپراطوری بریتانیا اعلام کردند.

پرزیدنت اوباما همچنین در پیام ویژه روز استقلال خود به مردان و زنانی که در لباس سربازی به میهن خود خدمت می کنند، اشاره کرد و گفت آنان در سراسر جهان جان خود را در راه انجام وظیفه خویش گزارده اند.

پرزیدنت اوباما می گوید ملتی که در آن روز برای استقلال خود به پا خاست، در چارچوب انقلابی بود که می گفت:

یک دولت از مردم، با مردم و برای مردم

... و این پایه آرمان های تمام آمریکائی هاست.

پرزیدنت اوباما آنگاه می گوید اما این آرمان ها، بدون پرداخت بهائی سنگین به دست نیامده است. ما به تمام کسانی که با ایثار جان خود از ما حمایت کرده اند، درود می فرستیم.

این روز همچنین یادآور شهامت و شجاعت باورنکردنی کسانی است که قرن ها پیش، آمریکائی را بنیان گزاردند که ما امروز آن را مشاهده می کنیم. ما تنها نباید کاری را که حدود ۲ قرن و نیم پیش شروع شده است، گرامی بداریم بلکه باید در روز تولد این ملت، برای ادامه همان روحیه ای که ما را تا به امروز کشانده است، گرد هم آئیم.

XS
SM
MD
LG