لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۸

همزمان با کاهش صادرات به چین و هند؛ صادرات طلا از سوئیس به آمریکا افزایش یافت


شمش‌های طلا در کارخانه‌ ارگور-هراس واقع در شهر مندریسیو در جنوب سوئیس - عکس آرشیوی.
شمش‌های طلا در کارخانه‌ ارگور-هراس واقع در شهر مندریسیو در جنوب سوئیس - عکس آرشیوی.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - در حالی که اجرای مقررات قرنطینه از صادرات طلای سوئیس به کشورهای چین و هند کم کرده است، آمریکا در ماه آوریل میزان طلای وارداتی خود از سوئیس را به مقداری بی‌سابقه افزایش داد.

آمار گمرک نشان می‌دهد که در ماه آوریل، صادرات طلا از سوئیس به آمریکا به ۱۱۱.۷ تن رسید، در حالیکه صادرات طلا به کشورهای دیگر، کاهش یافت.

شیوع ویروس کرونا بازار جهانی طلا را وارونه کرده است. در حالی که تقاضا برای طلا در چین و هند به خاطر مقررات قرنطینه و تعطیل کسب‌وکارها کاهش یافته است، خریداران در غرب برای حفظ سرمایه‌های خود در شرایط هرج‌ومرج مالی، به خرید شمش طلا روی آورده‌اند.

آن چه بر شتاب واردات طلا از سوئیس به آمریکا افزوده، قیمت‌های بالای طلا در بازار مبادلات «کومکس» متعلق به گروه معاملاتی «سی‌ام‌ای» بوده است.

سوئیس مرکز عمده معامله، تصفیه، و انبارداری طلا و فلزات گران‌بهای دیگر است. کل صادرات طلای سوئیس در ماه آوریل ۱۳۱.۸ تن بود، که این رقم در مقایسه با ماه قبل، که طی آن ۹۶.۲ تن طلا صادر شده بود، به مراتب بیشتر است.

آمریکا که ماهیانه معمولا کمتر از یک تن طلا از سوئیس وارد می‌کند، در ماه آوریل ۸۵ درصد از کل صادرات طلای سوئیس را به خود اختصاص داد. در حالی که در ماه آوریل، چین اصلا طلا وارد نکرد، و هنک گنگ و هند هر یک نیم تن (۵۰۰ کیلوگرم) طلا از سوئیس وارد کردند. چین، هنک گنگ، و هند معمولا ماهانه ده‌ها تن طلا و سایر فلزات گران‌بها از سوئیس وارد می‌کنند.

XS
SM
MD
LG