لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۶

ادامه دفاع وکلای پرزیدنت ترامپ در دادگاه استیضاح؛ تمایل برخی جمهوریخواهان برای شهادت جان بولتون


بخش انگلیسی صدای آمریکا - وکلای پرزیدنت ترامپ دوشنبه بعدازظهر دفاع از او در دادگاه استیضاح در مجلس سنا را از سر گرفتند.

همزمان، جمهوریخواهان که اکثریت را در سنا در دست دارند در حال بررسی چگونگی واکنش به ادعاهای مشاور پیشین امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا هستند. بنا بر گزارش ها، جان بولتون در کتاب جدیدی مدعی شده که رهبر آمریکا به او گفته است می خواهد کمک به اوکراین را تا آغاز تحقیقات درباره یک رقیب انتخاباتی اش متوقف کند.

سناتور لیندسی گراهام، از مدافعان سرسخت ترامپ به خبرنگاران گفت از صدور احضاریه برای دریافت کتاب جان بولتون با عنوان «اتاق رخداد»، با هدف «ارزیابی این دست‌نوشته و تصمیم درباره افزودن آن به اسناد پرونده استیضاح» حمایت می کند.

ادعای بولتون، دفاعیه تیم وکلای ترامپ را که مدعی اند گروکشی در کار نبوده است، تضعیف می کند.

با آغاز دومین روز دفاعیه تیم حقوقی رئیس جمهوری آمریکا، جی سکلو، وکیل ترامپ، به یکصد سناتور حاضر در جلسه که نقش هیات منصفه را ایفا می کنند، گفت اقدامات ترامپ در تمام اوقات هم قانونی و هم در چارچوب اختیارات اش بر مبنای قانون اساسی بوده است.

سناتور جمهوریخواه میت رامنی می گوید مطالب آشکار شده در کتاب بولتون احتمال حمایت سناتورهای جمهوریخواه از احضار بولتون و دیگران را برای ادای شهادت بیشتر می کند.

سناتور جمهوریخواه سوزان کالینز می گوید گزارش های خبری در باره کتاب بولتون «مساله احضار شهود تازه را تقویت می کند».

اما هنوز روشن نیست که رهبری جمهوریخواهان در سنا از دعوت از شهود حمایت کند. بسیاری از جمهوریخواهان خواهان تبرئه رئیس جمهور تا پایان هفته جاری هستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG