لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۴

اف بی آی درباره یک شرکت ایرانی حمل و نقل در لس آنجلس تحقیق می‌کند


شبکه خبری ای بی سی در آمریکا گزارشی منتشر کرده است که در آن گفته می شود ماموران فدرال در لس آنجلس درباره یک شرکت حمل و نقل و مالک ایرانی آن تحقیق می کنند. این شرکت از طریق یک برنامه مهاجرتی در آمریکا آغاز به فعالیت کرده که بر اساس آن به سرمایه گذاران ثروتمند خارجی اجازه می دهد با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ تا یک میلیون دلار از دولت آمریکا ویزا و کارت سبز دریافت کنند.

این گزارش به نقل از منابع پلیس حاکی است، نام شرکت در یک سند محرمانه وزارت امنیت داخلی برده شده بود و این موضوع نگرانی هایی را بوجود آورد که ممکن است عوامل دولتی ایران از این برنامه ویژه ویزا برای رخنه به آمریکا استفاده کنند.

منابع آگاه در آژانس ناظر بر برنامه مهاجرت به اسی بی سی گفته‌اند، آنها از ناتوانی در رد صلاحیت شرکت پس از هشدار منابع امنیتی شوکه شده‌اند. این یادداشت یادآور می‌شود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تلاش کرده تا از این مسیر برای رخته به آمریکا بهره برداری کند.

شبکه‌ ای بی سی می گوید این برنامه می‌تواند راهی مناسب برای سرمایه گذاران ثروتمند خارجی جهت کوتاه کردن دریافت کارت سبز باشد. آنها باید بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون دلار در یک شرکت تضمین شده یا پروژه ای که در آمریکا شغل ایجاد می کند سرمایه گذاری کنند تا بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

در این گزارش به نقل از چارلز گراسلی سناتور آمریکایی گفته می شود موضوع شرکت آمریکن لجیستیک را اخیرا برخی منابع امنیتی با او در میان گذاشتند.

از سوی دیگر مسئولان این شرکت دعوت به مصاحبه را رد کردند، اما یکی از وکلای شرکت گفت، نه شرکت و نه مالک آن ،علیرضا مهدوی، درگیر فعالیت های غیر قانونی نبوده اند.

در گزارش ای بی سی گقته می‌شود، شرکت همچنان اصرار دارد که این گواهینامه بخشی از برنامه ویزای مهاجرت است.

گزارش حاکی است کارمند سابق TTC مظنون به ارتباط با یک شبکه تروریستی ایران است که در توطئه های بمب گذاری و برخی سوء قصدهای نافرجام درگیر بود ه است. در ۲۰۱۲، منابع دولت فدرال ، به طور رسمی به مقام های اداره مهاجرت توصیه کردند تا صلاحیت American Logistics را برای برنامه مهاجرت تجدید نکند. انان هشدار دادند ادامه فعالیت این برنامه احتمالا پیامدهایی جدی برای امنیت ملی خواهد داشت.

شبکه ای بی سی می گوید سناتور گراسلی، رئیس کمیته قضایی سنا، و منتقد اعطای ویزا به سرمایه گذاران خارجی، با ابراز نگرانی در این زمینه هشدار داده است.

XS
SM
MD
LG